Germencik’te içleri ısıtan dayanışma Germencik’te içleri ısıtan dayanışma

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda değişimcilerin adayı Özgür Özel 812 oy alarak CHP'nin yeni genel başkanı oldu. Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı. Manisa Milletvekili ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel, partinin 8. genel başkanı seçildi.

CHP Nazilli Örgütü’nde geçen Temmuz ayında yapılan tartışmalı delege seçimlerinin ardından genel merkezcilerin adayı olarak bilinen Erkan Acahan delege seçimlerini birinci olarak tamamlamış ancak yönetim kurulu listesine partinin il başkanı Hikmet Saatçi’nin müdahale ettiği iddiasıyla adaylıktan çekilmiş, kongreye tek aday olarak katılan Naim Atmaca CHP İlçe Başkanı seçilmişti.

“KAZANAN CHP OLDU”

CHP’de genel başkanın değişimcilerin adayı Özgür Özel olmasının ardından Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca Yeni Kıroba Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. “Genel kurul sonucunda kazanan CHP olmuştur” diyen Atmaca “Partimiz artık tüm gücüyle yerel seçim hazırlıklarına başlayacak. Biz de Nazilli örgütü olarak tüm ekibimizle Nazilli’yi almakta kararlıyız” şeklinde konuştu. Naim Atmaca aday belirleme konusunda genel merkezden gelecek talimatları beklediklerini söyledi.

“YÖNETİM ANLAYIŞI DEĞİŞMELİ”

Delege seçimlerini kazanmış olmasına rağmen yönetim kurulu listesine yapılan müdahale gerekçesiyle kongrede adaylıktan çekilen Erkan Acahan ise genel kuruldan çıkan sonuçtan duyduğu memnuniyeti ifade ederken “ Eğer partide yenilik isteniyorsa küskünlükler bitirilmelidir. Yeni genel başkanımızın buna dikkat edeceğini düşünüyorum. Geçmişte olduğu gibi baskıcı ve dikteci bir yönetim anlayışından uzak durulması gerekiyor. Yönetim anlayışında bir değişiklik olmazsa parti içinde var olmak istemiyorum. Ancak örgütün sesini dinleyen bir yönetim anlayışı benimsenirse orada olmak isterim” ifadelerini kullandı. (FİLİZ ÖZDEMİR)