Keşfedilen "efeçayı" bitkisinin Alzheimer'a karşı etkisi araştırılıyor Keşfedilen "efeçayı" bitkisinin Alzheimer'a karşı etkisi araştırılıyor

Sağlıklı Yaş Alma Merkezinde sunulacak olan hizmetlerle ilgili bilgiler alan İl Sağlık Müdürü Dr. Şenkul yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın başlatmış olduğu projeyle vatandaşlara sağlık hizmeti sunmanın yanında gönüllerine de dokunularak manevi değeri büyük hizmetler verileceğini ifade etti.

SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİM KOLAYLAŞACAK

Sağlıklı Yaş Alma Merkezinde 80 yaş ve üzeri bireylerin sağlık hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması, evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarının belirlenerek tıbbi izlemlerinin yapılması, gerektiğinde uzaktan sağlık hizmeti ile muayene ve danışmanlık hizmetinin verilmesi, ihtiyaç duydukları hizmetleri sunan branşlar için sağlık tesisindeki randevularının alınması, sağlık tesisine gelmesi gerektiğinde işlemleri sırasında refakat edilmesi, kendi imkânları ile sağlık tesisine ulaşamayacaksa sağlık tesisine naklinin koordine edilmesi amaçlanıyor. (MURAT TAN)

Yaşam 2