Aydın’ın Şevketiye Mahallesi’nde 140 bin metrekarelik alanda inşası süren Aydın Şehir Hastanesi inşaatında sona geliniyor. Hizmete girdiğinde bin 300 yatak kapasitesine sahip olacak sağlık üssünün bölgede hareketliliğe yol açması bekleniyor. Hastane civarında açılacak eczane, medikal ürün bayisi, lokanta ve kafeterya gibi işletmelerin bölgedeki ticari yaşamı hareketlendirmesi öngörülüyor.

“ARAZİLER DEĞERLENECEK”

Şevketiye Mahallesi Muhtarı Ahmet Şener, Yeni Kıroba’ya yaptığı açıklamada, inşasında sona yaklaşılan Aydın Şehir Hastanesi’nin mahallelerine çeşitli yansımaları olacağını söyledi. Hastaneyle beraber arazilerin değerleneceğini dile getiren Şener, bununla birlikte trafik yoğunluğunun da oluşacağını ifade etti.

IMG_9908

MAHALLENİN GENÇLERİNE İŞ UMUDU

“Şu anda köyümüz sakin. Hastanenin açılmasıyla beraber bu sakinlikten eser kalmayacak” diyen Şener, “İşsiz gençlerimiz var. Onlara hastanede iş imkânı sağlanırsa bölgemizin yararına olur” açıklamasında bulundu.

“TRAFİK YOĞUNLUĞU OLUŞACAK”

Germencik’te üreticilere gece eğitimi Germencik’te üreticilere gece eğitimi

İzmir Bulvarı’ndan hastaneye ulaşım için yol yapılacağını anımsatan Şener, “Tabii burası tarımın yoğun olarak yapıldığı bir köy. Traktörler, tarım aletleri yoğun şekilde kullanılıyor. Bu nedenle Kuyulu’dan Şevketiye’ye gelen yol da genişletilmeli. Burada yalnızca bin 500 – 2 bin personel çalışmış olsa onların işe geliş gidişi büyük bir trafiğe yol açacak. Hastalardan, hasta yakınlarından bahsetmiyorum. Sadece çalışanların oluşturacağı trafiği düşünün. Hastane yolu açılsa bile mevcut yolun iyileştirilmesi kaçınılmaz” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

DOĞALGAZ İSTİYORLAR

Şevketiye’nin nüfusunun 320 dolayında olduğunu ifade eden Şener, “Şehre yakın olduğumuz için göç veren bir köyüz. Şehirde çalışanlar çok fazla. Yol, altyapı ve doğalgaz gibi konularda temel ihtiyaçlarımız var. Hastanenin açılmasıyla birlikte bu ihtiyaçlarımızın da karşılanacağını umut ediyoruz” diye konuştu. (KIVANÇ UĞUR)

IMG_9913