Olay, 4 Haziran 2011 yılında Ortaklar Mahallesinde meydana geldi. Gökhan Ekmekçi (21) ve arkadaşı Tarık Germez'in (22) kafalarına kurşun sıkılmış halde bir kuyunun dibinde ölü bulundu. Olaydan 9 gün sonra yapılan soruşturma kapsamında Hüseyin Acar ile birlikte D.V., F.T. ve Ü.G. gözaltına alındı. Cinayet şüphelileri bir yıl cezaevinde kaldıktan sonra "deliller ışığında suçu işlediklerine yönelik kuvvetli şüphe bulunmaması" nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest serbest kaldılar. 2014 yılında ise Hüseyin Acar hakkında Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından cinayetten 10 yıl hapis cezası verildi.

İZMİRDE YAKALANDI

Aydın'da otomobille kamyonun çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı Aydın'da otomobille kamyonun çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

13 yıldan beri firarda olan Hüseyin Acar’ın İzmir Işıkkent’te olduğu bilgisini alan Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün akşam belirlenen adrese operasyon düzenledi. Evde yakalanan Hüseyin Acar, emniyetteki işlemlerinin ardından sevke dildiği mahkemece tutuklandı. Acar, mahkemedeki ifadesinde, “Olayla ilgili hiçbir bilgim yok. Ben olay yerine yakın bir yerde uyuşturucu kullanıyordum. Olay yerinden 200 metre uzakta parmak izim bulunduğu için cezalandırıldım. Ben olay günü düğündeydim, halay çektiğim görüntüler var. Bunları mahkemeye sundum. Ben kaçmadım İzmir’de yaşıyordum. 16 yaşındaydım 2 cinayet işleyip düğüne gitmesi normal mi. Beraatimi istiyorum” dediği öğrenildi.