Hayvanseverlerin çağrısı üzerine harekete geçen Milletvekili Durgut'un girişimiyle zulüm gördüğü tespit edilen sokak hayvanı, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

Aydın'ın Umurlu Mahallesi'ndeki sokak hayvanının bir şahıs tarafından eziyet gördüğünün sosyal medya hesaplarına düşmesi üzerine durumdan haberdar olan hayvanseverler, Aydın Valiliği ve Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu ancak sonuç alamadı. Zulme son verilmesi için son umut olarak hayvan hakları konusunda duyarlılığıyla bilinen AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut'a başvuran hayvanseverler umduklarına  ulaştı. Milletvekili Durgut’un hızlı müdahalesiyle devreye giren Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanının yaşadığı yerdeki zulmü tespit ederek hayvanı kurtardı.

CHP Kuşadası’nda ittifaksız seçime hazır CHP Kuşadası’nda ittifaksız seçime hazır

Söz konusu sokak hayvanı kurtarıldıktan sonra Aydın Can Dostları Derneği tarafından sahiplenildi. Hayvanseverler, AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut'a gösterdiği duyarlılık ve hızlı müdahale nedeniyle teşekkür ederken, hayvana zarar veren şahsın hakettiği cezayı çekmesini istedi. (MURAT TAN)