Aydın’da zaman zaman sosyal sorumluluk projeleri konusunda farkındalığa imza atmasıyla öne çıkan Efeler Cumhuriyet İlkokulu ile Anaokulu, Hatay’daki depremzede çocuklar için kitap seferberliği başlattı.

‘Bir kitap da bizden’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, okul idaresi ve öğretmenlerinin koordinasyonunda birlik olan öğrenciler, depremzede çocukların okuyabilecekleri kitapları biriktirerek Hatay’a gönderdi.

WhatsApp Image 2023-04-26 at 18.04.15 (1)

ASKF’de Kasım Payza dönemi başlıyor ASKF’de Kasım Payza dönemi başlıyor

Kitap desteğine ilişkin bilgilendirmede bulunan Efeler Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Murat Demiroğlu, “Zihnin derinliğine inen kapılar, keşiflere yolculuk, bilinmezliği bulma ve dostluklar kazanma okumakla başlar. Sevgiyi, paylaşmayı ve kardeşliği öğretir bize. Okumanın gücüyle başka diyarlardaki insanların önce kalbine sonra zihnine dokunursun.  Biz de Cumhuriyet İlkokulu ve Anaokulu olarak Hatay'daki depremzede çocuklarımızın önce kalbine sonra zihnine dokunmak istedik. Bir kitap da bizden diyerek dayanışmayı okulumuzdaki çocuklara öğretip, paylaşarak çoğalmayı istedik. Bu kapsamda onlar için okuyabilecekleri kitaplar biriktirip gönderdik” ifadelerini kullandı.  (MURAT TAN)

WhatsApp Image 2023-04-26 at 18.04.16