Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan bir ilki gerçekleştirdi. Türkiye’nin 9. Başbakanı merhum Adnan Menderes’in vefatının 62. Yıldönümünde anma etkinliği düzenleyen ilk belediye başkanı oldu. Nazilli Adnan Menderes Parkı'nda bulunan büste çiçek bırakılması ile başlayan anma programı, Koçarlı Adnan Menderes Demokrasi Müzesi ziyareti ile devam etti. Başkan Özcan’ın ev sahipliğindeki etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ertürk, Merkez Sağ Parti Nazilli İlçe Başkanı Abdullah Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri, bazı belediye meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Milli voleybolcu Eda Erdem Dündar'ın ismi evinin bulunduğu sokağa verildi Milli voleybolcu Eda Erdem Dündar'ın ismi evinin bulunduğu sokağa verildi

DEMOKRASİ MÜZESİ ZİYARET EDİLDİ

Heyet park ziyaretinin ardından Koçarlı’ya bağlı ÇAkırbeyli Mahallesi’nde bulunan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’ni ziyaret etti. Özcan, müze yetkililerinin dile getirdiği merhum Menderes'in ölüm yıldönümünde müzede ilk kez anma etkinliği düzenlendiğini kaydederek, demokrasi şehidinin aziz hatırasını yaşatmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

“RUHLARI MUAZZEZ OLSUN”

Etkinlikte konuşan Başkan Özcan “Başbakan Adnan Menderes, Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'yu bir kez daha yad ederken “Demokrasi mücadelesinin mimarlarından, 9'uncu Başbakanımız Sayın Adnan Menderes'in idam edilişinin sene-i devriyesinde düzenlenmiş olduğumuz etkinlikler kapsamında bilinçli bir hareket yapmak adına böylesine güzel bir müzeyi hazırlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesin bilinçlendirilmesi noktasında fevkalade güzel bir eser olmuş. Hem Sayın Başvekilin memleket için yaptığı hizmetleri bir kez daha görmüş olduk. Hem de yaşadığı ızdıraplara burada hazırlanan görsellerle şahit olduk. Memlekete hizmet etmek mühim bir meseledir. Memleket meseleleri ehemmiyetli meseleler olup bir, iki kişinin yapabileceği işler değildir. Hep birlikte burada Demokrat Parti'nin memleketi nereden alıp nereye getirdiğini gördük. Sayın Başvekilin ruhu muazzez olsun.Ona bu ızdırapları yaşatanların ruhları muazzep olsun" ifadelerini kullandı. (FİLİZ ÖZDEMİR)