İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda açık hava toplantısı düzenledi.

Akşener, yağışlı havaya karşın ilgi gören mitingde kürsüye Aydınspor ve Efeler 09 Spor Futbol Kulübü atkılarıyla çıkarak, “Bugün burada olmak, Mansur Bey’le beraber, Özlem Başkanımızın selamlama konuşmasından sonra, kadınının da erkeğinin de efe olduğu bu güzel şehirde olmak çok güzel. 2019’daki ortak mitingimiz aklıma geldi. Allah’a bin şükür, ilerisine geçmişiz” dedi.

İSLAMKÖY ÖRNEĞİNİ VERDİ

Akşener, “Rahmetli Menderes’in hemşehrileri, öncelikle şunu söyleyeyim. İl Başkanım dedi ki, ‘Bu sözü vereceksin.’ Demokrasi şehidimiz rahmetli Menderes, ‘Eğer Yassıada’dan kurtulursam Çine Çayı’ndan öbür tarafa geçmeyeceğim’ demişti. ‘Bunu bir vasiyet olarak kabul et’ dedi bana İl Başkanımız. Ben de ‘baş üstüne’ dedim. Ailesiyle görüşüp, mezarını eğer siz de isterseniz Çakırbeyli’ye getirmek boynumun borcu olsun. Nasıl ki, rahmetli Demirel İslamköy’deyse, rahmetli Menderes’in mezarının da ailesi istediği, onay verdiği takdirde Çakırbeyli’de olması münasiptir” ifadelerini kullandı.

“EMEKLİYE SEVK EDECEĞİZ”

Kuşadası Belediyesi yaz kış demeden çalışmayı sürdürüyor Kuşadası Belediyesi yaz kış demeden çalışmayı sürdürüyor

İlginç bir seçime gidildiğini söyleyen Akşener, “Allah Allah nidalarıyla sanki savaşa gidiyoruz. Hayatımızda işitmediğimiz küfürleri, iftiraları işittik. ‘Sürtük’, ‘çürük’, ‘düşük’ olduk. Gençler siz de ‘süfli’ oldunuz. Beraber tarih yazacağız. 14 Mayıs’ta bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e. Ondan sonra ne yapacağız? Nezaketimizle Recep Bey ve arkadaşlarını emekliye sevk edeceğiz. 5 maaş, 10 maaş alan, sizin hakkınızı yiyen o danışmanların yüzünü çok merak ediyorum. Yazık, pudra çekemeyecekler. Bir yüzükle geldiğiniz hayatta, geldiğiniz noktada gemiciklerin menşeini söyle” değerlendirmesinde bulundu.

“HAKSIZLIKLARIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Patronun millet olduğunu vurgulayan Akşener, şöyle devam etti: “Ben inkılap tarihi hocasıyım. Aydın, işgalcileri kanı pahasına, gencecik evlatlarımızın geleceği pahasına sürüp atmıştır. Aydın’da işgalci bir kişi yoktur. İşgalcilerle el sıkan bir Allah’ın kuludur. Dolayısıyla bir seçime gidiliyor. Millet bir karar verecek. Aydın’ın hala cezalandırılmasına mı evet diyeceksiniz yoksa sizi soyanların, haksızlık yapanların emekli edilmesine mi? 3 yıldır esnaf esnaf geziyorum. Sizi dinliyorum. O kadar çok haksızlık gördüm ki, 82 puan almış, mülakatta elenmiş gençler gördüm. 52 puanla mülakattan geçenleri de gördüm. Bunların önüne geçeceğiz, haksızlığın önüne geçeceğiz. Mülakatı kaldıracağız.”

“SİNAN ATEŞ’İ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Meydana asılan ‘Sinan Ateş’i unutmayacağız, unutturmayacağız’ pankartına atıfta bulunarak sözlerine devam eden Akşener, “Hepimizin ne olduğunu bildiğini iddia eden Recep Bey, sen bu ülkenin insanlarının güvenliğinden sorumlusun. Onların hakların ihlal edilmemesinden sorumlusun. Hayatlarından sorumlusun. Sen bu ülkenin cumhurbaşkanısın. Senin devri iktidarında gencecik bir akademisyen katledildi. Şimdi öyle enteresan bir şey ki, azmettireni, katilleri herkes biliyor ama Recep Bey’in devri iktidarında ne katiller ne azmettirenler bulundu. Ant olsun, şart olsun, yemin olsun ki, Sinan’ın katillerini de azmettiricilerini de bulacağız, gereğini yapacağız. O gereği yaptığınız için bir daha Sinanlar katledilmeyecek. 100 bin öğretmen hemen tayin edeceğiz. Bütün köy okullarını açacağız. 11 binini derhal açabilecek durumdayız. 150 bin öğretmen tekrar tayin olacak. Ziraat mühendisi, veteriner hekim ve teknikerler tayin edeceğiz. Bütün çiftçi borçları yeniden yapılandırılacak. Köyde çobanlık yapmak için yola çıkan gençlerin asgari ücretten maaşını, sigortasını biz ödeyeceğiz. Besicilik gelişsin diye. Havza merkezli tarımın yolunu açacağız. Ürün fiyatını önceden ilan edeceğiz” diye konuştu.

ÇILDIR HAVAALANI İÇİN SÖZ VERDİ

Aydın’la ilgili vaatlerini de sıralayan Akşener, “Aydın için büyük bir fuar alanı yapacağız. Çıldır Havaalanı’nı sivil yolcu taşımacılığına açacağız. Yatırım teşvik değerlendirmesinde Aydın’ın yeri tekrar gözden geçirilecek. Yeni bir devlet ve vakıf üniversite istiyorsunuz. Onu da Millet İttifakı paydaşlarına götüreceğim. Hızlı tren hattı faaliyete geçecek. Aydın’ın en çok ihracat yapan iller arasında yeni yatırım ve teşviklerle ilk 10 il arasına girmesini sağlayacağız. Toplam ihracatı bir milyar dolar seviyesine çıkaracağız” sözlerine yer verdi.

“TUTUKLASANA BENİ”

Millet İttifakı’nı terörle yan yana getirme çabalarına tepki gösteren Akşener, şunları kaydetti:

“Ben PKK’lıymışım haberiniz var mı? Aydın’da, İstanbul’da, Kocaeli’nde, Bursa’da PKK’lıyım. Van’da, Diyarbakır’da, Hakkâri’de ben faili meçhulcüyüm! Bu ikisini de söyleyen aynı adamlar. Buradan Recep Bey’e sesleniyorum. Muhterem, senin sağ elinde Hizbullah var. Gaffar Okkan’ın katilleri var, Konca Kuriş’in katilleri var. Gelelim sol eline, sol elinde Habur rezaleti var. Orada Türk bayrağını, Atatürk resmini dışarı çıkardın. Beni 2 Kürt öğrencim aradı. Ağlayacak, ‘Hocam, bunu yapıyor, bunlar’ dedi. Ben de Sayın Oktay Vural’a ilettim. Soru önergesi verdi. Cevap havada kaldı. Habur rezaletini yaptın. Abdullah Öcalan’ın kardeşine ‘Bizim Mehmet’ dedin. Buna karşılık 2019’da mektubunu okuttun, kardeşini televizyona çıkardın. Sonra her şeyi bilen Recep Bey, ‘Kırmızı bültenle arandığından haberim yoktu’ diyor. Böyleleri Türkiye’yi yönetiyor. Sağ elinde Hizbullah, sol elinde PKK var.  Yahu arkadaş ben PKK’lıysam vatan hainiyim, teröristim demektir. Tutuklasana beni. Dokunulmazlığım yok, bir şey yok. Devlet ciddiyetini ayaklar altına almaya ne hakkınız var?”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun birinci turda cumhurbaşkanı seçilebilmesi için vatandaşlardan destek isteyen Genel Başkan Akşener, 14 Mayıs’ta Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı, kendisinin başbakan olacağını söyledi.

VATANDAŞLARI SELAMLADI

Akşener, konuşmasının ardından İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ve milletvekili adaylarıyla birlikte alanda bulunan vatandaşları selamladı. (KIVANÇ UĞUR) 

IMG_2326