Buharkent’in kurtuluşunun 101. yıl dönümü vesilesiyle, kutlama töreni düzenlendi. Törene Buharkent Kaymakam Vekili Bahadır Güneş,Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, AK Parti Buharkent İlçe Başkanı Mustafa Arı, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama programı kapsamında ilk olarak ilçedeki şehitlikler ziyaret edildi. Protokol üyeleri şehit kabirlerine karanfil bırakarak dua okudu. Kurtuluş coşkusunu taçlandırmak için düzenlenen kortej yürüyüşü, renkli görüntülere sahne oldu.

WhatsApp Image 2023-09-03 at 21.40.52

Kaymakam Vekili Bahadır Güneş,Belediye Başkanı Mehmet Erol protokol üyeleri ve vatandaşlar, bayraklar eşliğinde coşkuyla yürüdü. Mehteran gösterileri ve ardından folklor ekipleri gösterilerini sundu.

Antalya Kaş'ta orman yangını çıktı Antalya Kaş'ta orman yangını çıktı

WhatsApp Image 2023-09-03 at 21.40.54

“BUGÜN GURUR GÜNÜMÜZ”

Törende konuşan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Kurtuluş mücadelesi ‘Ya İstiklal, ya ölüm’ ilkesiyle yürütülmüş. Bu mücadele düşmanın yurttan atılmasıyla sona ermemiştir. 3 Eylül Emperyalist güçleri bu topraklardan attığımız gündür. Bugün Buharkent’in gurur günüdür.Bugün Buharkent’in bayramıdır.Bayramımız kutlu olsun. Başkomutanımız Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinden itibaren bütün yurtta Milli Mücadele ruhu vücut bulmuştur.Aziz Türk Milleti Ya İsitiklal Ya Ölüm parolasıyla kurtuluş savaşını gerçekleştirmiştir.Atatürk tarafından ifade edilen ‘Ya istiklal, ya ölüm’ ilkesi sadece Kurtuluş Savaşı dönemi için değil, görülüyor ki her dönem için ifade edilmiştir. Aziz Türk Milleti hiçbir zaman bağımsızlığından ödün vermemiştir ve canını ve kanını vererek bağımsızlığını savunmuştur. Bugün de bağımsızlığını kararlılıkla sürdürebilmek için içeride ve dışarıdaki hainlerle mücadelesine devam etmektedir. Milli mücadelemiz her an sürmeye de devam edecektir. Aklımıza gelecek her alanda tam bağımsızlık mücadelemiz de her an devam edecektir” dedi. (HABER MERKEZİ)