Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli Örgütü partinin kuruluşunun 100. Yıldönümü için tören düzenledi. İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başlayan kutlamalara CHP Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca, CHP’li belediye meclis üyeleri, eski ilçe başkanlarından Serkan Sevim, Nazilli Alevi  Kültür Derneği Başkanı Halit Cilvez, Eğrek Cem Evi Dernek Başkanı Mehmet Akyüz ve partililer katıldı. Naim Atmaca tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.  

WhatsApp Image 2023-09-09 at 11.34.28 (2)

CHP 100 YAŞINDA 

'Hava Rezerv Gücü' orman yangınlarıyla mücadeleye etkin destek verdi 'Hava Rezerv Gücü' orman yangınlarıyla mücadeleye etkin destek verdi

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Başkan Atmaca “Bugün önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bir milletin esaretin kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağıya yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünün zorluklarıyla büyüyen CHP’nin yarının idealleriyle daha da büyüyeceğine olan inancımız tamdır. Büyük Atatürk cumhuriyeti ilan etmeden Aralık 1922’de barıştan sonra halkçılık esası üzerine dayanan ve Halk Fırkası adıyla siyasi bir  fırka kurmak niyetini Kurtuluş Savaşı sonrası ülkemizin yeni bir yönetime kavuşmasıyla birlikte 9 Eylül 1023’te Türkiye’nin ilk siyasi partisi olarak CHP’yi kurmuştur” dedi. 

naim atmaca-3

“CHP ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN MİRASÇISIDIR”

Naim Atmaca konuşmasının devamında şunları söyledi: “Partimiz ebedi genel başkanımız Atatürk’ün önderliğinde toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği devrimlerle çağdaş Türkiye’yi biçimlendirmiştir. CHP Atatürk’ün izinde topraklarımızın kutsallığına ve milletimizin egemenliğine dayanan cumhuriyetimizin asırlık yolculuğuna eşlik etmiş bir partidir. CHP 100 yıllık geleneği siyasi tecrübesiyle çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi mirasçılarından biridir. Bu miras sadece bize değil Türk Milleti’nin her bir ferdine emanet edilmiştir. Biz CHP’liler olarak bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız. Ülkemizin binlerce yıllık tarihi kültürel ve siyasi zenginliklerini gelecek nesillere aktarmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

WhatsApp Image 2023-09-09 at 11.34.29

PARTİ BİNASINDA PASTA KESİLDİ 

Başkan Atmaca konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “CHP cumhuriyetimizin kazanımlarının hedef alındığı demokratik değerlerinin yok sayıldığı ve barınma eğitim ve sağlık gibi temel hakların bile yok sayıldığı her türlü mücadelenin adıdır. Herkesin eşit ve onurlu bir yaşam sürdüğü kendine yeten bir Türkiye idealinden yüz yıldır vazgeçmemiş bir partidir. Bugün partimize saldırılar 100 yıl önceki karanlık anlayışla devam etmektedir. Her türlü etik değerden uzak bir şekilde kurumları, halkı, anayasayı hiçe sayan bir anlayışın yarattığı bu karanlık dönemde dahi bize ışık tutan Atatürk’ün çizdiği yoldur. CHP saray zihniyetinin, cemaatlerin kendini halktan üstün görenlerin karşısında milletin egemenliğini savunduğu için cumhuriyetçidir. Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanların ve topraklarımızı rant olarak görenlerin karşısında milliyetçidir. Önce halk dediği için halkçıdır. Devletin fabrikalarının okullarının köprülerini limanlarını yandaşa peşkeş çekmediği için sosyal adalet dediği için devletçidir. Halkın dini duygularını sömürerek siyasete alet edenlere karşı devletin inançlardan bağımsızlığını savunduğu için laiktir. Bilim ve yenilik dediği için devrimcidir. Atamızın çıktığı bu yolda ülkemizi ikinci yüzyılda  gerçek bir demokrasiye kavuşturmak için çalışmaya devam edeceğiz. 100. Yılımız kutlu olsun.” Naim Atmaca’nın konuşmasının ardından parti binasında pasta kesilmesiyle kutlama programı son buldu. (FİLİZ ÖZDEMİR)

WhatsApp Image 2023-09-09 at 11.34.17