Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca yaptığı yazılı basın açıklamasıyla ekonomi üzerinden hükümete sert eleştiriler yöneltti. Okulların açılmasına günler kala kırtasiye ürünlerinin el yaktığından dem vuran Atmaca, AK Parti Aydın milletvekili Mustafa Savaş’ın ise yerel seçimlerde yeniden büyükşehir belediye başkan adayı olmak için uğraştığını öne sürdü.

“KIRTASİYE ÜRÜNLERİ EL YAKIYOR”

Başkan Atmaca açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ekonomik buhranın yıkıcı tahribatlarını her geçen gün daha çok hissetmeye başladık. Çarşı, pazar kaynıyor, marketteki fiyatlar cep yakıyor, maaşlarını alan vatandaşlarımız ödemelerini yaptıktan sonra aynı gün ellerinde kalan para ile bir ay nasıl geçecek derdiyle kara kara düşünüyor.Yaz tatili bitti, ailelerimizin okul telaşı başladı. Geçenlerde bir kırtasiyeyi ziyaret ettim. Kalemi, defteri, çantası ve kıyafeti derken ortaya çıkan maliyet el yakıyor. Birkaç ailemiz sohbet ettik. Hepsi dertli. Bir yanda çocuklarının geleceği, eğitimi ve öğretimi bir yanda ise acı gerçekler.

“HAYAT PAHALILIĞIN SORUMLUSU İKTİDARDIR”

Eylül ayı enflasyon rakamları açıklandı Eylül ayı enflasyon rakamları açıklandı

Hayat pahalılığı ülkemizin ve milletimizin tek gündemi. Yaşam standartları o kadar düştü ki insanlarımız ekmek alabildiklerinde evine şükreder haline geldi. Tabi vatandaşımız şükrünü yapıyor yapıyor da bir de milletine şükredin deyip sofralarından kuş sütünü dahi eksik etmeyen bir iktidar ve yandaşları var. Pazar artıklarını toplayan, her gün borç ile geçinen, icra dosyaları fırlayan, evine sebze ve meyveyi dahi taneyle bile almakta zorlanan, bebek bezi ve mamasını dahi alamayan, günde tek öğün ile beslenen bu ülkede milyonlar var. İçler acısı bu durumun tek ve yegâne sebebi AKP iktidarıdır.

“İKTİDAR SAHİPLERİ HALKA SIRTINI DÖNDÜ”

Ekonomik yıkımın faturası halka çıkarken, keyfine keyif katan iktidar sahipleri ise yerel seçim öncesi halka sırtını dönmüş, adaylık için sen ben kavgasına düşmüş durumda. Emin olun hayat pahalılığı umurlarında bile değil. TÜİK eliyle maaş zamlarına dahi operasyon çekerek işçinin, emekçinin, emeklinin ve memurlarımızın alın terine göz dikenlere, emeklerini görmezden gelenlere karşı mücadelemize devam edeceğiz.

AK PARTİLİ SAVAŞ’A ÇATTI

Yerel seçim yaklaşırken AKP iktidarının Aydın’daki ekonomisti Mustafa Savaş ise yeniden aday olmak için sarayın şatafatlı yollarını aşındırmaya başlamış. Yanlış anlamayın halkımızın yaşadığı zorluklar, ekonomik buhranın etkilediği ailelerimiz için değil tamamen yüzde yüz şahsi siyasi emelleri için sarayın yollarını kendine yol edinmiş. Ne diyelim iktidarın gücüyle sırtını saraya, gönlünü tek adama vermiş. Savaş bu milletten aldığınız ahlarla, hakkını yediğiniz garip gureba ile nasıl helalleşeceksiniz? Bu hayat şartların tek sorumlusu siz iken, sizlerin bu koltuk sevdası ne olacak böyle. Ah Savaş Ah. Aydın için, halkımız için dilinden tek kelime söz duyamazken bakalım bu sefer hangi algı peşinde hangi montaj videolar ile bu yörenin kadim insanlarını kandırmaya çalışacaksınız.” (FİLİZ ÖZDEMİR)