Seçimlerin ardından değişim tartışmalarının sürdüğü CHP’de TBMM Grup Başkanı Özgür Özel, genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Özel, “CHP değişirse, Türkiye değişir” mesajı verdi.

AK Parti’li Elbir, belediye başkanlığına talip AK Parti’li Elbir, belediye başkanlığına talip

Toplantıya katılarak Genel Başkan adayı Özel’e destek veren CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Yeni Kıroba’ya yaptığı açıklamada, “Sayın Özgür Özel, Tutum Belgesi’ni açıkladı. Gençlerin, kadınların, üreticilerin, vatandaşın sorunlarını ortaya koydu. Ne yapılması gerektiğini de ortaya koydu. CHP’nin devlet kuran, cumhuriyet kuran bir parti olduğunu vurguladı. CHP’nin değişmesi demek, Türkiye’nin değişmesi demektir. Bunu ortaya koydu. Lider, tüzük ve kadroların değişmesinin CHP’nin değişmesi anlamına geleceğini ve iktidarı değiştireceğini belirtti” diye konuştu.

“CHP ÜYELERİNE UMUT VERDİ”

“Bizler de 42 milletvekili ve 15 Parti Meclisi üyesi olarak oradaydık” görüşünü aktaran Bülbül, şöyle devam etti: “Çok net olarak, kurtuluşun ve kuruluşun partisi CHP, 1923’te nasıl cumhuriyeti kurduysa, altı okun en önemli ilkesi devrimcilik ilkesini ortaya koyduysa, ikinci yüzyılda da devrimcilik ilkesinin mutlaka sağlanacağını açıkladı. Güzel bir toplantıydı. Umut verdi. Gençlere, kadınlara, vatandaşa umut verdi. CHP üyelerine umut verdi. CHP’nin değişim düğmesine basıldı. Çok destek telefonu aldık. Aydın’da aldık. Bu değişim mutlaka sağlanacak. Kurultayda mutlaka başarılı olacak.”

“DEĞİŞİM KAÇINILMAZ”

Milletvekili Bülbül, “Genel Başkanımızın Atatürk’ün koltuğunda oturduğunun bilincindeyiz. Atatürk’ün emanetidir bu koltuk. Özgür Özel’in bu emaneti en iyi şekilde taşıyacağına inanıyoruz. Vatandaş da inanıyor. Değişim kaçınılmaz. Tüzük ve program değişikliği yapılacak, kadrolar ve liderde değişim sağlanacak. Tüzük değişikliğiyle birlikte parti örgütlerinin etkinliği ve belirleme yetkisi sağlanacak” görüşlerini dile getirdi. (KIVANÇ UĞUR)