14 Mayıs seçimlerine Millet İttifakı kapsamında CHP listelerinden giren Saadet Partisi’nin (SP) teşkilatları, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye destek istiyor.

Savaş: Bu davaya ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmak boynumuzun borcu Savaş: Bu davaya ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmak boynumuzun borcu

Yeni Kıroba’ya konuşan SP Aydın İl Başkanı Fatih Karahan, “SP Aydın Teşkilatı olarak kendi üyelerimizle, seçmenimizle bire bir görüşerek CHP listelerinden seçime girdiğimizi anlatıyoruz, CHP’ye destek istiyoruz. Aydın’da son seçimlerde aldığımız 8 bin oyu CHP’ye aktarmaya çalışıyoruz. Bize oy veren seçmenimizden, üyelerimizden olumsuz bir geri dönüş yok. CHP adaylarıyla, belediye başkanlarıyla çalışmalara gidip katılıyoruz” diye konuştu.

“BİR OY BİLE ÖNEMLİ”

SP tabanının büyük çoğunluğunun Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye bakışının olumlu olduğunu anlatan Karahan, “İlçe teşkilatlarında 3 kişi olumsuz cevap verdi. Tabanımızda ise toplamda yüzde 2’yi bulmayacak bir kesim olumsuz veya çekimser tavır sergiliyor. Seçime birkaç gün kala onlarla tekrar görüşüp CHP’ye ve Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermelerini isteyeceğiz. Bizim için bir oy bile önemli” ifadelerini kullandı. (KIVANÇ UĞUR)