MHP’nin Aydın Efeler’de düzenlediği iftar programına, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP Aydın 1. Sıra Adayı Deniz Depboylu, MHP Aydın 2. Sıra Adayı Burak Pehlivan ile diğer adaylar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Hakan Karakuş, ilçelerdeki parti ve ocak teşkilatlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. İftar programında partililerine seslenen MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Osmanağaoğlu, “14 Mayıs’ta Aydın’dan rekor bir oy almak için çalışacak mıyız? Bütün gönülleri fethedecek miyiz?” dedi.

“ÜLKÜ OCAKLI KARDEŞLERİMİZ SAHADALAR”

Deprem felaketinin yaşandığı 11 ilde de Milliyetçi Ülkücü Hareket’in teyakkuz halinde olduğunu söyleyen Osmanağaoğlu, “Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatlarıyla, devletimiz gibi bütün Milliyetçi-Ülkücü Hareket’te 11 ilde teyakkuz halindedir. Afetten zarar görmüş her bir şehirde, her bir ilde Hazreti İbrahim’in yolundan giden karınca misali su taşımaya, kardeşlerimize elimizi uzatmaya devam ediyoruz. Ülkü Ocaklı kardeşlerimiz sahadalar. Bir kere daha bizi istikbale dair umutlandırdılar. Çünkü her bir Ülkü Ocaklı afet bölgesinde bir aslandı! Bir yiğitti! Bir Hızırdı! Arama kurtarma çalışmalarına katıldılar. Sağlık hizmetlerine katıldılar! Yeri geldi yemek yaptılar, yeri geldi çöp topladılar, yeri geldi çadır diktiler, yeri geldi çocuklarla oyun oynadılar! Ben hepsine, sizlerin huzurunda, şükranlarımı sunuyorum! Hiç merak etmeyin; devletimiz sahada, Milliyetçi-Ülkücü Hareket sahada, kardeşlerinin yanındadır. Bir elimiz daima kardeşlerimizin elinde. Onların yaralarını sarıyoruz. Bugün Cumhur İttifakının ortaya koyduğu iradeyle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle hadiselere anında müdahale eden, hızlı çözüm üreten bir Türkiye var” diye konuştu.

mhp 2-1

“DEVLETİMİZ KUDRETLİDİR”

Afetin üzerinden iki ay geçmeden 80 bin konutun temelinin atıldığını kaydeden Osmanağaoğlu, “Bilim insanları öncülüğünde hızlı bir çalışma yürütülüyor. Ve Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhur İttifakımız bir söz verdi: Afet konutları inşallah 1 sene içerisinde kardeşlerimize teslim edilecek! Biz de buradan ifade ediyoruz: Devletimiz kudretlidir, kuvvetlidir, güçlüdür! İnşallah 1 sene içerisinde afet konutlarımız kardeşlerimize teslim edilecek. Bu size Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüdür! Bu size Cumhur İttifakımızın sözüdür! Bu size Devlet’in sözüdür! Yaparsa Cumhur İttifakı yapar” dedi.

“AYDIN REKOR KIRACAKTIR”

Aydın’ın mazisi binlerce yıl ötesine giden bir şehir olduğunu belirten Osmanağaoğlu, “Burası hem doğal kaynaklarıyla, hem doğal güzellikleriyle dünyadaki cennetlerden bir tanesidir. Efsaneler Aydın için “Uygarlık Vadisi” olarak bahseder. Evet; burası ülkemizin, memleketimizin her anlamda en güzide yerlerinden bir tanesidir. Aydın Efe’si, yiğitliğiyle, mertliğiyle, cömertliğiyle meşhurdur. Aydın her zaman davamızın yanında olmuş, tercihini büyük ve güçlü Türkiye’ye destekten yana kullanmıştır. Seçimlere çok az bir zaman kaldı. Ben inanıyorum Aydın bu desteği yenileyecek ve inşallah rekor kıracaktır. Aydın “Her Şeyden Önce Türkiye” diyecektir. Çünkü vakit birlik vaktidir, vakit “Hep Birlikte” deme vaktidir” diye konuştu.

“DEMOKRASİ DESTANI YAZACAĞIZ”

Milliyetçilik ve demokrasiyi ikiz kardeş olarak gören Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak 14 Mayıs’a kadar sahalarda olacaklarını belirten Osmanağaoğlu, “Usanmadan gayret edeceğiz. Yorulmadan mücadele edeceğiz ve 14 Mayıs’ta inşallah büyük bir demokrasi destanı yazacağız. Yükselen Ülke Türkiye için, Lider Ülke Türkiye için kapı kapı dolaşacağız. Her bir kardeşimize icraatlarımızı anlatıp hedeflerimizden bahsedeceğiz. Ülkenin ve dünyanın geçtiği durumu çok iyi anladığımızı, alınan tedbirlerin kısa süre içerisinde sorun olarak görülen meseleleri bir bir halledeceğine onları ikna edeceğiz. Hiç kimse merak etmesin. Cumhur İttifakı ne yaptığının farkındadır. Bölgesel oyunları bozmakta ve küresel oyunları sahiplerinin başına geçirmekte kararlıdır! Türk devletini payidar, Türk milletini müreffeh kılmak için and içtik, yemin ettik, kavli karar kıldık! Şimdi sizlere soruyorum: 14 Mayıs’ta Aydın’dan rekor bir oy almak için çalışacak mıyız? Bütün gönülleri fethedecek miyiz? Ben bir kere daha Ramazan ayınızı ve bayramınızı tebrik ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin” dedi. (MURAT TAN)

Aydın’daki intiharların önlenmesi hedefleniyor Aydın’daki intiharların önlenmesi hedefleniyor

mhp 3-1mhp 1-1