Aydın’da ihracatın daha da artması adına gereken neyse yapmaya hazır olduklarını belirten Savaş, yeni dönemde Aydın’ın daha fazla üretmesi, daha fazla istihdam oluşturması adına çalışacaklarını kaydetti.

AK Parti Aydın İl Başkanlığı, milletvekili adaylarıyla birlikte kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı, Aydın’ın makro ekonomi vizyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aydın’daki 7 adet organize sanayi bölgesine yatırımcı çekme girişimlerinin sonuç verdiğini belirten Milletvekili Savaş, ildeki 7 OSB’nin de harıl harıl çalıştığını söyledi. OSB’lerde yeni firmaların da yatırımlarına devam ettiğini vurgulayan Savaş, il dışından çok sayıda firmanın yer talebinde bulunduğunu da aktardı.

2-56

“AYDIN’IN DAHA FAZLA ÜRETMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Açıklamasında Aydın’ın sahip olduğu yüksek potansiyele vurgu yapan Milletvekili Savaş, “Birçok firma geliyor, OSB’lerden yer istiyor. İlimizin potansiyelinin kullanılması konusunda muazzam bir talep var. 21 yıldan bu yana güven ve istikrar ortamı var. Üreten, istihdam yaratan firmaların önü açıldı, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından desteklendi. İhracatımız 250 milyarları aştı. İmalat sanayisinde, istihdamda çok önemli hamleler yaptık. Önümüzdeki dönemde de Aydın’ımızın daha fazla üretmesi, daha fazla istihdam oluşturması, ihracat rakamlarının 2’ye, 3’e katlanması konusunda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İhracat rakamları yeterli mi değil? Henüz bir milyar doları yeni aştık. Tarım, turizm, termal kenti diyoruz. Son dönemde, sanayi ve üniversite şehri diyoruz. Bunların birbiri arasında entegre yapıyı kurgulamamız gerekiyor. Mevcut OSB’lerimiz de yeterli gelmiyor” dedi.

Türk Kızılay 155 yaşında Türk Kızılay 155 yaşında

“YATIRIMCILARI AYDIN’A DAVET EDİYORUZ”

OSB’lerin genişletilmesi konusunda da yeni dönemde girişimlerinin olacağını belirten Milletvekili Savaş, “Çine OSB’deki genişleme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Dünyanın en büyük seramik fabrikası orada kurulacak. Aydın ihracatını ikiye katlayacak bir üretim tesisi olacak. Taş üstüne taş koyanın, elini taşın altına koyanın yanında olduğumuzu her fırsatta söylüyoruz. Ben inanıyorum ki, ilimiz çok önemli fırsatlar sunuyor. Bunları her fırsatta dışarıda içeride söylüyoruz. Herkesi de burada bekliyoruz. Enflasyon düşmeye devam ediyor. Nisan ayı enflasyonu beklendiği gibi, hedeflendiği gibi düştü. Şu anda 43’lere düştü enflasyon. Enflasyonu aşağı çekeceğiz. Geçmişten beri yapılan işler var. AK Parti’nin vatandaş ve seçmen nezdinde bu tip sorunlarla nasıl mücadele ettiği noktasında test edilmiş, sınanmış bir hikayesi var. Ama karşı tarafın böyle test edilmiş, sınanmış bir hikayesi yok. Enflasyonla mücadele edeceklerini söylüyorlar; Faizi yükseltmek mi, IMF’den borç almak mı? Biz daha fazla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat diyoruz. Cari fazla yönüyle ülkeyi büyütmek istiyoruz. Sonuçlarını da gördük” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)

3-52