Nazilli Prof. Muammer Aksoy Mahalle Muhtarı Cindi Karahan mahallesindeki yol, imar ve okul sorunlarının yetkili kurumlar nezdindeki girişimlerine rağmen yıllardır çözülememesinden yakındı. Mahallesi’ndeki ASKİ’nin yaptığı çalışmalar nedeniyle kazılan yolların Nazilli Belediyesi tarafından yapılması gerektiğini ancak yapılmadığını belirten Muhtar Karahan “1238, 1233, 1217 ve 1232 sokaklarda ASKİ tarafında yapılan çalışmalar sonucu kazılan alanlar bir aydan fazla zamandır öylece duruyor.

Nazilli Belediyesi’nden hizmet alamıyoruz. ASKİ yetkilileri bundan böyle kazdıkları yolları kendilerinin kapatacağını söylediler. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden memnunuz ve gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-07 at 11.36.49

“YOLU YEDİ YILDIR AÇTIRAMADIK”

Muhtar Karahan mahallesindeki bir diğer yol sorununun ise Jandarma Karakolu’nun arkasındaki sokağın kapatılması nedeniyle yaşandığını belirterek “Karakolun hemen arkasındaki sokak 15 Temmuz darbe girişimi döneminde kapatıldı. Yedi yıldır hala kapalı. Vatandaşlar karayoluna çıkabilmek için 1 kilometreden fazla yolu dolaşmak zorunda kalıyorlar. Bu yolun açılması için Kaymakamlığa, milletvekillerine, belediyeye her yere başvurdum ama yedi yıldır bu yolu açtıramadım” sözleriyle dert yandı.

“BÜZLER ÇÜRÜMEYE TERKEDİLDİ”

Karakolun hemen arkasında bulunan 1263 Sokak’taki toprak yolun parke döşenmesi için yaptığı girişimlerden de sonuç alamadığını belirten Cindi Karahan “Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden 100 kadar büz getirttim. Büzlerin yolun altına döşenmesi ve parke taşıyla yolun yapılması gerekiyor ama o da bir türlü yapılamıyor. Büzler yolun kenarında çürüyor. Bir diğer sorunumuz da 8 daireli bir apartmanın olduğu alanda altyapısı tamamlanmış olmasına rağmen yolu halen yapılmadı. Eğimli olduğundan her yağmurda göle dönüşüyor. Buraya en azından bir dolgu yapılmasını istiyoruz ” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-07 at 11.36.36

“OKULUMUZ İHTİYACI KARŞILAMIYOR”

RTÜK'ten Halk TV'ye 5 kez program durdurma ve üst sınırdan idari para cezası RTÜK'ten Halk TV'ye 5 kez program durdurma ve üst sınırdan idari para cezası

Muhtar Karahan mahallesinde tek bir ilköğretim okulu bulunduğunu onun da ihtiyacı karşılamadığını dile getirerek “Jandarma karakolunun hemen arkasında yarısı hazineye ait geniş bir arazi var. Yıllardır buraya okul yapılması için uğraşıyoruz ama sonuç alamadık. Mahallemizin uç bölgelerinde yaşayan ilköğretim çağındaki çocuklar bir kilometreden fazla yol yürümek zorunda kalıyorlar. Mevcut okulumuzun bahçesinde çocuk oyun parkı yapılması için de müracaatlarımız oldu ancak ondan da sonuç alamadık. Mahallemizin bir diğer sorunu ise imar sorunu. İmar değişikliği yapılması için belediyeye yaptığımız başvurulardan sonuç alamıyoruz. Uzun lafın kısası mahallemizde sorun çok, çözüm yok” diye konuştu. (FİLİZ ÖZDEMİR)