Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turunda yurt dışındaki seçmenlerin kullandığı oy sayısı 1 milyon 920 bini aştı Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turunda yurt dışındaki seçmenlerin kullandığı oy sayısı 1 milyon 920 bini aştı

Türkiye iki gün sonra tarihinin en kritik seçimlerinden birini yapacak. İlk turda sonuçsuz kalan cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu yapılacak. Adaylar Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tur sürecinde miting yapmayacaklarını, seçime çeşitli ziyaretler ve toplantılarla hazırlanacaklarını açıkladılar. Miting yapılmayacak olmasından mıdır bilinmez Nazilli ikinci tura giderken oldukça sönük bir seçim atmosferi yaşıyor. İlk turun bitimiyle şehrin meydanlarında kurulu olan çadırlar kaldırıldı. Meydanlarda Ak Parti ve CHP dışındaki hiçbir partinin çadırı bulunmuyor. İki partinin İstasyon Meydanı ve Belediye Meydanı’ndaki birkaç çadırı ise çoğu zaman boş duruyor.

HEYECANIMIZ İÇİMİZDE

İlk turdan sonraki 12 günü sessiz sedasız geçiren Nazilli’de en büyük pazarın kurulduğu Perşembe günü meydanlarda hareketlilik olması bekleniyordu ancak partilerin yaptığı tek şey Belediye Meydanı’na park edilen seçim minibüslerinden seçim şarkıları çaldırmak oldu. Son birkaç gündür Belediye Meydanı’nda devamlı olarak şarkı çalan CHP minibüsüne Perşembe günü AK Parti’nin bir minibüsüyle bir otobüsü eklendi. CHP’nin bir, AK Parti’nin iki çadırında az sayıdaki partili yine az sayıdaki vatandaşa el ilanları ve broşürler dağıttı. Tıpkı vatandaşlar gibi partililerin de ikinci tura yönelik heyecanı kendi içlerinde yaşadıkları görülüyor. (FİLİZ ÖZDEMİR)