Nazilli festival havasında geçecek bir tura hazırlanıyor. Kadınları bisiklet kullanmaya teşvik etmek maksadıyla organize edilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nun 11'incisi, 17 Eylül Pazar günü birçok ülke ve şehirle eş zamanlı olarak Nazilli’de yapılacak.

Gerek katılımcı kadınların gerekse bisikletlerin olabildiğince süslenmesi sebebiyle renkli görüntülere sahne olan tur saat 17.00’de Nazilli Belediye Meydanı’ndan başlayıp Dallıca’ya kadar devam edecek.

WhatsApp Image 2023-09-14 at 10.56.52

“KADINLARIN DAYANIŞMA RUHUNU GÖSTERİYORUZ”

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Nazilli’de bu yıl 5. kez gerçekleştirilecek. İlk olarak 2013 yılında İzmir’de başlayan tur 32 ülke ve 200’den fazla şehirde yapılan bir etkinlik haline geldi. Tur geçtiğimiz yıl Birleşmiş Milletler tarafından Bisiklet Özel ödülü aldı. Turun Nazilli’deki organizatörü Gülşah Arda, etkinliğin bir dayanışma göstergesi olduğunu belirterek “Amacımız kadının özgür duruşunu göstermek, özgüveni ve cesaretini artırmak, ‘Bisiklet – Özgürlük – Kadın’ temasına dikkat çekmek, daha çok insanın bisiklete binmesini sağlamak ve güvenli bisiklet yolları yapılması için kamuoyu oluşturmak, bisikleti günlük yaşamın bir parçası haline getirmek, çevreci ve sessiz bir ulaşım aracı olan bisikletimizi süsleyerek toplumun dikkatini çekmektir. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu her yıl Eylül ayının üçüncü haftasında Pazar günü yapılıyor ve eş zamanlı tüm Türkiye’de dünyada kadınlar aynı gün pedal çeviriyor. Nazilli de tüm kadınları 17 Eylül Pazar günü saat 17 de Bisiklet turumuza bekliyoruz”dedi.

TÜM KADINLARI TURA DAVET ETTİ

Gülşah Arda tura katılmak için kayıt yaptırmaya gerek olmadığını belirterek “Bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin. Etkinlik ücretsizdir. Tur için bisikletinizi kendiniz temin etmelisiniz. Bu bir yarış değildir. Turumuz yavaş ve kısa mesafedir. Siyasi bir eylem değildir. Herhangi bir grubun, kurumun temsilcisi değildir. Bağımsız kadın hareketidir” sözleriyle tüm kadınları tura davet etti. (FİLİZ ÖZDEMİR)

AYSO Eğitim Atölyesi, sanayiciler için eğitim programlarına başladı AYSO Eğitim Atölyesi, sanayiciler için eğitim programlarına başladı

WhatsApp Image 2023-09-14 at 10.57.07