SPOR

Amatör kulüpler sahalarına kavuşuyor

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, amatör futbol kulüplerinin maçlarının gerçekleştiği Adnan Menderes Stadyumu’nun yan sahalarının zemin yenileme ve komple bakım işinin tamamlandığını bildirdi. Yatırım bedelinin 5 milyon lira olduğunu kaydeden Fillikçioğlu, yenilenen sahaların 8 – 10 yıl boyunca hizmet verebileceğini açıkladı


Adnan Menderes Stadyumu’nun bir ve iki numaraları yan sahalarının zemin yenileme ve komple bakım işi tamamlandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hasip Arıkan ve diğer ilgililerle birlikte yenilenen sahaları inceleyerek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Etkinlikte ilk sözü alan ASKF Başkanı Arıkan, “ Öncelikle 1 ve 2 numaraları sahaların bakıma alınması dolayısıyla tüm müsabakaları dışarıda oynamak zorunda kalan takımlarımızın tüm ulaşım giderlerini sağlayan Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a, İncirliova yan sahasını hem antrenmanlara hem de müsabakalara açan İncirliova Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Kaya’ya, kendilerine ait olan İlhami Ortekin Sahası’nı müsabakalara ve antrenmanlara açan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Sayın Polat Bora Mersin ve Ömer Altuntaş’a teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” ifadelerini kullandı.

“EN BÜYÜK SIKINTI BURADAYDI”

Sporun gelişmesi için saha ve tesislerin çok önemli olduğuna dikkati çeken Arıkan, “Aydın genelinde baktığımızda müsabakaları 45 sahada oynatmaktayız. İlçelerde sıkıntımız yoktu. En büyük sıkıntımız Aydın merkezdeydi. Yönetimimizle katıldığımız çeşitli platformlarda 35 takımın 1 ve 2 numaraları sahalarda hem antrenman hem müsabaka yapmak zorunda kaldığını, amatör müsabakalardan ayrı müsabakaların bütün yoğunluğun bu sahalarda olduğunu dile getirmiştik. O günlerde herhangi bir somut adım atılmamıştı. Mutlaka alternatif sahanın olması gerektiğini ifade ettik” değerlendirmesinde bulundu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fillikçioğlu’nun bu konuda yapıcı adımlar attığını anlatan Arıkan, “Bizim için önemli olan bu sahaların zemininin değiştirilmesiydi. Bu kolay değildi. Bakanlığa gidildiğinde buranın 2 yılı daha olduğu söylendi. O mücadele verildi. Yatırım programı, ihale, ödenek ayrılması konusunda belli süreçlerden geçildi. Kulüplerimiz de büyük fedakârlık gösterdi. Bunların sonucunda bu sahaların bakımı gerçekleştirildi. Emeği geçen başta Sayın Müdürümüz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ANTRENMAN VE MAÇLAR BAŞLIYOR

İl Müdürü Fillikçioğlu da “Adnan Menderes Stadyumu’nun bir ve iki numaraları yan sahalarının zemin yenileme ve komple bakım işi bitti. Bugün itibarıyla her iki sahada antrenman ve maçlara başlanacak. Başta Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun desteğiyle, Sayın Valimizin başkanlığında ve milletvekillerimizle beraber 2021 yılının Haziran ayında Ankara’da bir protokol imzalamıştık. 2022’nin başında bu protokoller bize geldikten sonra çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başladık. İl Koordinasyon Toplantısı’nda bütün çalışmaları arz ettik” sözlerine yer verdi.

YAN SAHALARIN YÜKÜ AZALACAK

İmzalanan tüm protokollerin gereğinin yapılacağını belirten Fillikçioğlu, “Sadece birkaçının proje onayı bekleniyor. Sonra ihaleye çıkacak. Kardeşköy’e BAL Ligi standardında 500 tribünlü, aydınlatması olan, halı sahası olan bir tesis kazandırdık. Serçeköy’e aynı şekilde kazandırdık. Bir ve iki numaralı sahaların yüzde 50 yükünü alacak şekilde biri doğuda biri batıda olmak üzere iki tesis planladık. Nisan ortalarına doğru her iki saha da kullanıma açılacak diye ümit ediyoruz. Yaklaşık 10 yarı olimpik yüzme havuzu, her ilçede gençlik merkezi, go kart pistinden spor salonlarına kadar tüm tesislerin temelleri atıldı. Bunları 2 yıllık bir sürede yaptık. İnşallah bir ve iki numaraları sahada 8 – 10 yıl güzel maçlar izleyeceğiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize ve milletvekillerimize destekleri için teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Fillikçioğlu, sahaların yenilenmesi için 5 milyon lira tutarında kaynak harcandığını sözlerine ekledi.