GÜNCEL

"Mutfakta Ben de Varım" protokolü imzalandı

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi arasında "Mutfakta Ben de Varım" işbirliği protokolü imzalandı.

Ruhsal bozukluğu olan hastaların yararlanacağı psikososyal destek sağlamak amacıyla Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi arasında "Mutfakta Ben de Varım" işbirliği protokolü imzalandı. Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Osman Aldemir ile İl Sağlık Müdürlüğü adına Dr. Osman Açıkgöz’ün imzaladığı protokol ile işbirliği çalışması yapılacak. Kuşadası Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nden faydalanan hastalara psikososyal destek hizmetlerin verilmesi, takip edilmesi ve tedavilerine fayda sağlanmasına destek olunmasına yönelik, ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi bünyesinde yer alan eğitim mutfaklarında belirli aralıklarla Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından uygun görülmüş hastalara, üniversite bünyesinde bulunan alanında uzmanlar tarafından, yemek hazırlama, pişirme, sunma gibi konularda eğitimlerin verilmesi hedefleniyor.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde ağır ruhsal bozukluğu olan hastalara psikososyal destek sağlamak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü Kuşadası Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi arasında protokol imza törenine Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Osman Açıkgöz, ADÜ Turizm Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Aziz Bostan, Kuşadası Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Türker Yılmaz, Kuşadası Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlu Hemşiresi Nergiz Özdemir, ADÜ Öğretim Görevlileri Ozan GÜNGÖR Ve Umut Okan ŞİMŞEK katıldı.İmzalanan protokol le birlikte Kuşadası Toplum Ruh Sağlığı Merkezinden faydalanan ağır ruhsal bozukluğu olan (psikotik bozukluklar, iki uçlu duygu durum bozuklukları) hastalara yönelik psikososyal destek hizmetlerin verilmesi, takip edilmesi ve tedavilerine fayda sağlanmasına destek olunmasına yönelik, ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi bünyesinde yer alan eğitim mutfaklarında, belirli aralıklarla, TRSM tarafından uygun görülmüş hastalara, üniversite bünyesinde bulunan alanında uzman hocalar tarafından, yemek hazırlama, pişirme, sunma gibi konularda eğitimlerin verilmesi hedeflenmektedir” ifadeleri kullanıldı.