SİYASET

İYİ Parti'de Taner'le yola devam

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nın 3’üncü Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan Recep Taner’in beyaz listesi 331 oyla yarışı önde tamamladı. Ahmet Ertürk’ün mavi listesine ise 288 oy çıktı


İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nın 3’üncü Olağan Kongresi’nde sonuçlar belli oldu. İl Başkanı Recep Taner’in beyaz listesi 331 oyla ipi önde göğüsledi. Efeler Belediye Meclis Üyesi ve İl Başkan Adayı Ahmet Ertürk’ün mavi listesine ise sandıktan 288 oy çıktı.

Sonuçların açıklanmasının ardından Taner ve Ertürk, Divan Başkanı – Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’le el ele vererek kongre salonunu selamladı. “Kongrenin kaybedeni yok, kazananı İYİ Parti” diyen Başkan Taner, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Partililerin alkışları eşliğinde yeniden kürsüye çıkan Taner, “Kongre artık bitmiştir. Bundan sonrası çalışma zamanıdır. Asil – yedek ayrımı yapmaksızın bu kongrede şu listede bu listede olduğuna bakmaksızın herkesi alanda çalışmaya davet ediyoruz. Hedefimizi daha önceden açıklamıştık. Hedefimiz Aydın’da birinci parti olmak. Hedefimiz, hep birlikte o mücadelenin neticesinde altılı masanın adayını 13’üncü Cumhurbaşkanı yapmak. Aydın’da 8 milletvekilinin 4’ünü almak. Bu saatten sonra hâlâ partide her ne ad altında olursa olsun oralarda buralarda toplantı yapılırsa buna müsaade etmeyeceğim. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in gösterdiği performansı burada sizler de göstermek zorundasınız. Sayın Genel Başkanımızı bu memleketin başbakanı yapmak için bu mücadelemizi birlikte gerçekleştireceğiz. Mavi listede beyaz listede olan tüm arkadaşlarımızı partide birlik beraberlik içinde çalışmaya davet ediyoruz. Kongrenin kaybedeni yok, kazananı İYİ Parti’dir” ifadelerini kullandı.

Taner’in yönetimi şu isimlerden oluştu:

Ahmet Bozkurt, Ahmet Aydın, Ali Aykut, Arif Mutlu, Arif Yıldırım, Ayça Öztürk, Bekir Aydın, Can Mert Edizsoy, Cennet Ceyda Boğa Yıldız, Elif Naz Cengiz, Engin Yılmaz, Erdoğan Çam, Faruk Sarıoğlu, Fatma Şakru, F. Fırat Cayhanoğlu, Fırat Türkeş, Hacer Oymak, Haldun Türkşen, Hatice Kahraman, Irmak Tezsezener, İsmail Tabak, Kemal Pamuk, M. Haluk Saran, Mehmet Niçin, Mehmet Aldemir, Mehmet Akif Yılmaz, Mehmet Ali Çelik, Mert Tokgöz, Muhittin Çetin, Murat Bozkurt, Nazmiye Erten, Nilgün Akçakaya, Nuran Hoş, Nurcan Aktaş, Orkan Pehlivan, Özdemir Şan, Rahmi Aydın, Rasim Kuzucu, Reşat Sinan, Sadettin Yabaş, Seçkin Çakar, Selma Gökdeniz, Süleyman Aras, Şebnem Ebil, Şehnaz Ulu, Tülin Akdoğan, Vahap Kurt, Veli Tiryaki, Yılmaz Vıcır.