SPOR

Şampiyon başkandan ASKF’ye sitem; “Kadınlar başkandan sayılmıyor mu?”

Aydın’ın ilk ve tek kadın kulüp başkanı Meltem Tuğral grubunda şampiyon olan takımı EsnafgücüArslanlıspor için düzenlenen madalya töreninde kendisine madalya takmayan ASKF yönetimine sitem etti.

Aydın Birinci Amatör Küme 1. Grup’ta şampiyon olan EsnafgücüArslanlıspor’un başkanı Meltem Tuğral Aydın’ın ilk ve tek kadın kulüp başkanı olma özelliği taşıyor. Tuğral’ın takımı ikinci yılında şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı. Ligin bitimine iki hafta kala matematiksel olarak şampiyonluğunu ilan eden EsnafgücüArslanlıspor’un son maçının ardından sahada kupa ve madalya töreni yapıldı. Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hasip Kaplan ve yardımcısı Kadir Mutlu, adet olduğu üzere antrenöre, futbolculara ve kulüp yöneticilerine madalya taktı. Ancak törende kulüp başkanı Meltem Tuğral’a değil, kulübün yöneticilerinden Hakan Tekeoğlu’na madalya takıldı. Tekeoğlu’nun uyarısına rağmen başkan Tuğral’a madalya takılmaması dikkatlerden kaçmadı.

SİTEMİNİ DİLE GETİRDİ

Konuyla ilgili Yeni Kıroba Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Meltem Tuğral sitemini dile getirdi. Aydın’ın ilk ve tek kadın kulüp başkanı olarak şampiyonluk yaşamanın verdiği gururla büyük mutluluk yaşadığını ancak törende sergilenen anlamsız tavır nedeniyle üzüntü duyduğunu ifade eden Tuğral “Neden böyle bir şey yaptıklarını anlamadım. Törende Hakan Tekelioğlu kendilerini uyardığı halde bana madalyamı takmadılar. Yoksa kadınları başkandan saymıyorlar mı? Takdiri kendilerine bırakıyorum ancak hiç hoş olmadı. Bu konuyu Kadir Mutlu ile görüştük. Madalyamı göndereceğini söyledi” ifadelerini kullandı.