Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sümer Kampüsü Koordinatörlüğü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevlerini dört buçuk yıldır yürüten Prof. Dr. Tuncay Ercan Sepetçioğlu, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent tarafından görevden alındı.

Kıbrıs gazisi 43 yıldır günlük tutarak yaşadıklarını kayıt altına alıyor Kıbrıs gazisi 43 yıldır günlük tutarak yaşadıklarını kayıt altına alıyor

Sepetçioğlu’ndan boşalan Kampüs Koordinatörlüğüne Doç. Dr. Mustafa Özçağ, Sağlık MYO Müdürlüğü’ne ise Doç. Dr. Serap Gökçe Eski getirildi. Sepetçioğlu’nun akademik kariyerine Nazilli İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi olarak devam edeceği öğrenildi.

PAYDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Görevden alındığı haberini sosyal medya hesabından açıklayan Prof. Dr. Tuncay Ercan Sepetçioğlu “Birlikte birçok çalışmada keyifle bulunduğumuz Sayın Kaymakamımız Sedat Sırrı Arısoy ve Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan'a ve de bu süreçte üniversitemizin her bir pozisyonunda görev almış olan idareci ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Çeşitli proje ve etkinliklerde iş birliği içinde olduğumuz, desteklerini esirgemeyen başta Belediyemiz ile diğer kurum, kuruluş ve değerli kimseleri (ve burada özellikle Nazilli Ticaret Odası'nı ve Başkanı Sayın Nuri Arslan'ı da) hürmetle anmak istiyorum. Kampüste bulunan her iki birimdeki meslektaşlarım, idari personelimiz, işçilerimiz ve güvenlik görevlilerimiz ile Mastaura Antik Kenti Kazı Başkanı Doç. Dr. Sedat Akkurnaz'a, onlarla birlikte çalışmanın büyük onur olduğunu söylemek isterim” ifadelerine yer verdi.

“SÜMERBANK HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİREMEDİK”

Sepetçioğlu paylaşımında restore edilmesi ve yeniden canlandırılması için hazırlanan tüm projelerin kağıt üstünde kaldığı Sümerbank Basma Fabrikası’na ilişkin hayal kırıklığını dile getirdi. Sepetçioğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sümerbanklılara, bir kimsenin kendisine kimlik veren bir mekanı nasıl bu denli çok sevebildiğini bizlere, herkese gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Sümerbank mirası için bir şeyler yaptık ama hayallerimizi gerçekleştiremedik, kendilerinden özür diliyorum. O kadar yoksunluk içinde çok alın teri de döküldü, lütfen bundan emin olun. Sayın Rektörüm Prof. Dr. Bülent Kent ve kurumumuz idarecilerine, görevi devrettiğim iki çok değerli meslektaşıma çalışmalarında başarılar diliyorum. Bir endüstri bir Cumhuriyet bir Atatürk mirası olan eski Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası için her türlü desteğe elbette her zaman hazırım. Çayımı, kahvemi içmeye fakülteye sizleri beklerim.” (FİLİZ ÖZDEMİR)