Eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte İzmir’e bağlı, Tire'de yaşayan ve ADÜ’yü kazanan öğrencilerle velileri, ulaşım sorunlarından dert yanmaya başladı. Bu yıl Tire'den ADÜ’ye kaydını yaptıran öğrenci sayısının artmasıyla birlikte birçok öğrenciyle aileleri, ulaşım sıkıntılarıyla karşı karşıya kaldıklarını belirterek ilçeden Aydın Efeler’e otobüs seferi konulmasını istedi.

“HİÇ DEĞİLSE CUMA VE PAZAR GÜNLERİ SEFER YAPILSIN”

Öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarına 450 milyon liralık kaynak Öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarına 450 milyon liralık kaynak

Tire'den Aydın'a ulaşımın zorluğunu dile getiren veliler halihazırda tek seçeneğin Selçuk dolmuşlarına binmek ve ardından Selçuk üzerinden Aydın'a gitmek olduğunu belirtirken bu durumun da ADÜ’ye ulaşımı zorlaştırdığına dikkati çekti. Tire’den Aydın'a doğrudan otobüs seferlerinin başlatılmasını talep eden öğrenci velileri, talebin çok fazla olduğunu belirterek yapılacak seferlerin zarar etmeyeceği görünü paylaştı. Hiç değilse Cuma ve Pazar günleri gibi belirli günlerde yapılacak seferlerin sorunun büyük ölçüde çözülmesine yardımcı olacağını söyleyen aileler, otobüs firmalarından soruna çözüm bulmalarını talep etti.

OTOBÜS FİRMALARI SICAK BAKMIYOR

Öte yandan geçtiğimiz yıllarda İzmir Turizm yetkilileri, Tire'den doğrudan Aydın'a seferler düzenlemişti. Ancak zamanla kullanımın azalması nedeniyle bir süre sonra zarar etmeye başlayan İzmir Turizm yetkilileri seferleri iptal etmişti. İlçede otobüs firmalarının da talebe sıcak bakmadıkları öğrenilirken, öğrencilerin ulaşım sorununa çözüm bulunması adına ne tür bir çözüm geliştireceği merak konusu oldu. (MURAT TAN)