GÜNCEL

Cumhur İttifakı Özcan’ı bağrına bastı

AK Parti’ye geçen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhur İttifakı paydaşları tarafından Nazilli’de coşkuyla karşılandı. Başkan Özcan, karşılama töreninde yaptığı konuşmada Nazilli’nin özlediği hizmetleri alacağını söyledi. Özcan, il olma meselesinin Cumhurbaşkanı’nın uhdesinde olduğunu vurguladı


İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan için Cumhur İttifakı paydaşları tarafından karşılama töreni düzenlendi. AK Parti’nin Nazilli Teşkilat binasında başlayan törene AK Parti MKYK üyesi Seda Sarıbaş, AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim, Rıza Posacı, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, AK Partili belediye başkanları, MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, Nazilli Belediyespor’un sponsoru iş adamı Rıdvan Eşin ve partililer katıldı. Parti binasındaki törende AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, Başkan Özcan’a “Ailemize hoş geldiniz” diyerek çiçek takdim etti. Başkan Özcan burada yaptığı kısa konuşmada geçmişe değil geleceğe bakacağını belirterek “Daha güçlü bir Türkiye için sizlerle birlikte yol almak istiyorum” dedi.

BELEDİYE ÖNÜNDE COŞKULU KARŞILAMA

Parti binasından Belediye Meydanı’na kadar yaya olarak gelen Başkan Özcan ve beraberindeki heyet binlerce kişinin coşkulu alkışlarıyla ve meşalelerle karşılandı. Meydanda kürsüye gelerek konuşma yapan Başkan Özcan konuşmasına Göztepe-Altay maçında yaşanan şiddet olaylarını kınayarak başladı. Özcan, Kuzey Irak’ta yapılan Pençe Kilit operasyonunu hatırlatarak “Dört bir yanımız düşmanla çevrili. Cumhurbaşkanımızın milli birlik çağrısını cevapsız bırakmak doğru olmazdı. Hep birlikte bu çağrıya ‘evet’ diyoruz. Beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Nazilli’ye aylardır yağmur yağmıyordu. İnşallah bu yağmur gibi Nazilli’mize hizmet yağacak” dedi.

“İL OLMA MESELESİ CUMHURBAŞKANIMIZIN UHDESİNDE”

Başkan Özcan ve beraberindeki heyet belediye önündeki törenin ardından başkanlık makam odasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Özcan Nazilli’nin ne zaman il olacağının sorulması üzerine “Bu, Cumhurbaşkanımızın uhdesinde olan bir konu. Kendisine arz edildi. Bu konuda bir irade beyan etmek hadsizlik olur” yanıtını verdi. Özcan “Yarınlarını inşa edeceğimiz Türkiye’nin temellerinden birini burada atıyoruz. Hizmetler ve il olma konusunun süreç içerisinde aşama aşama idari değerlendirmesi yapılacak. Sayın cumhurbaşkanımız bu konuda her türlü desteği vermektedir. Milletvekillerimiz ve MKYK üyemiz yardımcı olacaklar. AK Partili belediyelerde neler yapıldıysa daha iyilerini Nazilli’de gerçekleştireceğiz. Nazili hizmete aç. Nazilli'miz özlediği hizmetleri alacak” şeklinde konuştu.

“NELER YAPILACAĞI PEYDERPEY AÇIKLANACAK”

Başkan Özcan Nazilli’de önümüzdeki süreçte ne gibi hizmetler verileceğiyle ilgili soruya “İller Bankası müdürümüz ve Çevre ve Şehircilik Bakanımızı vekillerimizle birlikte ziyaret ettik. Her türlü desteği vereceklerini söylediler. Gerçekleştiğinde paylaşacağız. Rastgele bir söylemden ziyade planlama dâhilinde hareket etmek istiyoruz. İhtiyaçları biliyoruz. İvedi olarak neler yapılabileceği bakanlıkların imkânlarıyla örtüştürmeye çalışıyoruz. Yazışmalar başladı. Peyderpey açıklanacak” yanıtını verdi.

HALUK ALICIK DETAYI GÖZLERDEN KAÇMADI

AK Parti ve MHP teşkilatlarının törende hazır bulunmasına karşın MHP İl Başkanı Haluk Alıcık’ın gelmemesi dikkatlerden kaçmadı. Alıcık’ın kendisini tebrik edip etmediğinin sorulması üzerine Başkan Özcan “Kendisiyle her zaman abi kardeş ilişkisi içinde olduk. Saygıda kusur etmedim. Basın ve diğer vasıtasıyla tebrik etti” dedi.

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Hakkımı helal etmiyorum” söyleminin ve İYİ Parti’den gelen tepkilerin sorulması üzerine Başkan Özcan, “İlk günden beri söylediğim gibi geçmişimizi inkar edecek değiliz ama yarınları inşa edeceksek bunu geçmişe bakarak yapamayız. Kendilerine saygılarımızı ilettim. Tartışmaya niyetim yok. Kimseye söyleyecek sözüm yok. Vatan ve milletle tartışması olmayan herkese kucağımızı açıyoruz” sözleriyle yanıtladı.

KADROLARDA DEĞİŞİM OLACAK MI?

Başkan Özcan Nazilli Belediyesi’nde başkan yardımcılıkları ve müdürlükler bazında değişiklik olup olmayacağına ilişkin soruya yanıt olarak “Süreci birlikte yürüttüğümüz hiçbir arkadaşımızla ilgili menfi bir düşüncemiz yok. Hiçbir arkadaşın hiçbir pozisyonunda sıkıntımız yok. Memlekete hizmet etmek için birlikte hareket edeceğiz” dedi.