GÜNCEL

Efeler, Yekta Kopan’ı ağırladı

Efeler Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen Seslendirme Sanatçısı ve Yazar Yekta Kopan, vatandaşlarla söyleşide buluştu. Cumhuriyetin yüzüncü yılının önemine dikkati çeken Kopan, “Hangi dünya görüşünde olursak olalım bu gurur hepimizin” dedi


Efeler Belediyesi’nin her ay düzenlediği ‘Yazarlar Efeler’de buluşuyor’ etkinliğinin bu ayki konuğu Seslendirme Sanatçısı ve Yazar Yekta Kopan oldu.

Nevzat Biçer Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte halkla buluşan Kopan, kültür ve sanata dair önemli mesajlar verdi.

Son dönemde kâğıda yüzde 400 oranında zam geldiğini dile getiren Kopan, buna bağlı olarak kültür ve sanat materyallerine erişimde yaşanan pahalılığa dikkati çekti. Kitap okuma alışkanlığının yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunun altını çizen Kopan, “Kitap okumak çok romantik bir şey değil. Kitap okumak ve genel olarak hayatı okumak, bir filmi okumak, bir tiyatro eserini izlerken okumak ve onu düşünmek, bir ilişkiyi okumak, bir yönetim tarzını okumak bizi gerçekten bu yıl, 2023’ten sonrasına hazırlayacak. Biz 2023’teyiz. Çok önemli. Her 2023 dediğimde gerçek anlamda tüylerim diken diken oluyor. Bu gurur hepimizin. Hangi dünya görüşünde olursak olalım, hangi partiye oy verirsek verelim. Ama öncelikle 2023 gururunu hissedelim” ifadelerini kullandı.

ATAY’IN PROJELERİNE ÖVGÜ

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın yaşama geçirdiği projelerden övgüyle söz eden Kopan, özellikle ‘Kitap Kafe’ projesi çok beğendiğini anlattı. Kopan, konuşmasının ardından izleyicilerin sorularını da yanıtladı. Başkan Atay, Yekta Kopan’ı Efeler’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendisine çiçek takdim etti. Kopan, söyleşinin ardından okurlarına kitap imzaladı.

Etkinliğe belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de arasında olduğu çok sayıda kişi katıldı.