GÜNCEL

İl olma konusu belirsizliğini koruyor

AK Parti’ye geçişinden kısa bir süre önce Nazilli’nin yılbaşına kadar il olacağını kendinden emin bir şekilde söyleyen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, transferinden sonraki açıklamasında ise “Bu konu Cumhurbaşkanımızın uhdesinde” demekle yetindi.

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhur İttifakı’nın paydaşları tarafından Nazilli Belediye Meydanı’nda görkemli bir törenle karşılandı. AK Parti’nin yüksek kademe yöneticilerinin ve milletvekillerinin hazır bulunduğu törende her ne kadar Cumhur İttifakı’nın paydaşı MHP’nin İl Başkanı Haluk Alıcık bulunmasa da Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren ve teşkilat üyeleri yerlerini aldı. Son altı aydır Nazilli’nin il olması için tüm paydaşları ve AK Partili belediye başkanlarıyla işbirliği yapan, her fırsatta Nazilli’nin il olması gerektiğini vurgulayan Başkan Özcan, transferinden kısa bir süre önce yaptığı basın toplantısında Nazilli’nin yılbaşına kadar il olacağını kendinden emin bir şekilde ifade etmişti.

TOPU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ATTI

Başkan Özcan’ın bu açıklamadan birkaç gün sonra AK Parti’ye geçişi il olma konusunda hükümetten söz aldığı şeklinde yorumlandı. Ancak Başkan Özcan transferinden sonra makamında yaptığı basın toplantısında kendisine yöneltilen ilk soru olan “Nazilli ne zaman il olacak” sorusuna net bir cevap vermedi. Özcan “Bu konu Cumhurbaşkanımızın uhdesinde. Müjde verilecekse o verir” demekle yetindi. Başkan Özcan’ın temkinli yanıtı Nazilli’nin il olma konusunun halen belirsizliğini koruduğunu ortaya koydu.