GÜNCEL

Tatil zili çaldı

2022 – 2023 Eğitim – Öğretim Yılı’nın birinci yarıyılı sona erdi. Aydın genelindeki 876 eğitim kurumunda öğrenim gören yaklaşık 190 bin öğrenci karne aldı. Efeler’deki Işıklı İlkokulu’nda protokolün katılımıyla karne töreni düzenlendi


2022 – 2023 Eğitim – Öğretim Yılı’nın birinci yarıyılı tamamlandı. Aydın genelindeki 876 eğitim kurumunda öğrenim gören 189 bin 827 öğrenci ve bu kurumlarda görevli 15 bin 482 öğrenci için tatil zili çaldı.

Efeler’de bulunan Işıklı İlkokulu’nda il protokolünün katılımıyla karne dağıtım töreni düzenlendi. Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan ve protokol üyeleri, öğrencilere karnelerini verdi. Ayrıca, öğrencilere yarıyıl tatilinde okumaları için kitap armağan edildi.

İYİ TATİLLER DİLEDİ

Karne dağıtımının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gödekmerdan, “Bugün bütün yurtta olduğu gibi Aydın ilimizde de birinci yarıyılın sonuna geldik. Bugün öğrencilerimiz karnelerini alarak, 15 günlük tatile girdi. İlimiz genelinde 876 okulumuzda 15 bin 800 öğretmenimiz emek verdi. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 190 bin öğrencimiz karnelerimizi aldı. İnşallah aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu bir tatil geçirirler” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERE KİTAP ARMAĞAN EDİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye’deki tüm öğrencilere kitap hediye etme kampanyası uyguladığını anımsatan Gödekmerdan, “Biz de ilimizde tüm okullarımızda öğrencilerimizin tamamına kitap hediye ediyoruz. İnşallah çocuklarımız bu kitapları okuyarak tatillerini güzel değerlendirmiş olurlar. Karne törenimiz ve yarıyıl tatilimiz hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Karne törenine İl Millî Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Efeler İlçe Millî Eğitim Müdürü Hakan Özcan, Türk Eğitim – Sen Aydın Şubesi Başkanı Veli Yıldırım ile Meteoroloji İl Müdürü Musa Deveci de katıldı.