Efeler’deki tüm yargı çalışanlarının ev sahibi olacağı proje kapsamında, 88 metrekarelik 2+1 şeklinde yapılacak konutlar, yargı camiasında da sevinçle karşılandı.

Adalet çalışanlarının ekonomik ve sosyal sorunlarını yeni bir düzlemde tartışmak, çözümler oluşturmak ve dayanışma sağlamak amacıyla kurulan Adalet Sen Vakfı,  ilk konut projesini Aydın Efeler’deki Ata Mahallesi'nde başlatma kararı aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Sen Genel Başkanı Niyaz Dülger, ilk olarak temsilciler grubunda açıklanan konut projesinin ilk ayağının Aydın Efeler’de başlayacağını belirtti.

Künkcü, Oda Başkanları ile kahvaltıda bir araya geldi Künkcü, Oda Başkanları ile kahvaltıda bir araya geldi

“TÜM YARGI ÇALIŞANLARINA HAYIRLI OLSUN”

Açıklamasında, “Yargı Çalışanlarının son yıllarda yaşamış oldukları büyük gelir kaybı sonucu bir ev, bir otomobil sahip olmaları imkansız hale gelmişti” diyen Genel Başkan Dülger, “Bu önceliği göz önüne alarak adalet çalışanlarının ekonomik sorunlarına çözümler oluşturmak ve sosyal dayanışma sağlamak hedefiyle kurulmuş olan Adalet Sen Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın ilk konut projesini Aydın’da başlattık. Önümüzdeki süreçte diğer illerde de bu projeleri yaygınlaştıracağız. Tüm yargı çalışanlarına hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Efeler’de 750 bin liralık uygun bedelle yargı mensuplarının faydalanacağı proje ve ilerleyen süreçte diğer illerde başlayacak projelere ilişkin bilgilendirmelerin vakıf yöneticileri ile temsilcileri tarafından yapılacağı belirtildi. (MURAT TAN)

Adalet Sen 1