Tokat'ta 5,6'lık depremin ardından üç deprem daha meydana geldi Tokat'ta 5,6'lık depremin ardından üç deprem daha meydana geldi

Günümüz ekonomik koşullarında çalışanlarla emeklilerin maaşları arasındaki uçurumun büyümesi, siyasetçilerin emeklilere yönelik proje ve vaatlerinin yoğunlaşmasına neden oldu. 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu, günden güne alım gücü eriyen emekliler için ‘Emekli Kart’ uygulamasını yaşama geçirdi. 

HALK EGE ET’TE YÜZDE 20 İNDİRİM 

‘Emekli Kart’ temin eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi iştiraki Halk Ege Et’in şubelerinden yüzde 20 indirimli şekilde alışveriş yapabiliyor.  Başkan Çerçioğlu, geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamasında, vatandaşın hayatına dokunan, ayakları yere basan, ekonomik krizin etkilerini azaltacak sosyal projeleri sürdüreceklerini açıklamıştı. 

5 BİN LİRA DESTEK VAAT ETTİ 

Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı AK Parti’li Mustafa Savaş’ın vaatleri arasında en çok dikkati çeken madde de emeklilerle ilgili. Savaş, 31 Mart’ta sandıktan yetki almaları halinde emeklilere her ay 5 bin lira destek sağlayacaklarını açıklamıştı. 

Savaş, emeklilerin bu parayla elektrik, doğalgaz, su faturalarını ödeyebileceğini, esnaftan alışveriş yapabileceklerini söylemişti. 

Belediye başkan adaylarının bu vaatleri, toplumda, “Seçimin kaderini emekliler belirleyecek” yorumlarına yol açtı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR