3 Temmuz 1992 yılında Aydın'ın ilk ve tek üniversitesi olarak kurulan ADÜ, bugün 46 bin 358 öğrencisiyle bilimsel, kültürel ve spor alanlarında önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. 

Rektör Kent

“EĞİTİMDE VE BİLİMDE ÖNCÜ” 

ADÜ Rektörü Bülent Kent, kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ADÜ'nün geçen yıllar içinde sağladığı ilerlemeyi vurgulayarak, eğitimde ve bilimde öncü rolünü sürdürdüğünü belirtti. “Bugün, üniversitemizin kuruluşunun 32. yıl dönümüne ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 1992 yılında Aydın'ın ilk ve tek üniversitesi olarak kurulan üniversitemiz, geçen yıllar içinde büyük bir ilerleme kaydederek, eğitimde ve bilimde öncü olma misyonunu başarıyla sürdürmüştür. Üniversitemiz, hem yerel gelişimi her açıdan desteklemiş hem de gençliğin bilgiyle buluştuğu bir üniversite olarak ulusal ve uluslararası alanda önemli etkiler oluşturmuştur.” 

Jandarma Belenova’da KADES uygulamasını anlattı Jandarma Belenova’da KADES uygulamasını anlattı

Mesajında, üniversitenin adaletten ödün vermeden ilmiyle ve bilgisiyle topluma katkıda bulunduğunu vurgulayan Kent, ADÜ'nün yeni nesillerin bilgiyle buluştuğu bir eğitim kurumu olarak önemli bir misyon üstlendiğini dile getirdi. 

“BİLİM DÜNYASINDA ÖN SIRALARDA YER ALAMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 

Kent, mesajının sonunda ADÜ'nün bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm akademik ve idari personel, öğrenciler ve mezunlara teşekkür ederek, “Birlikte, ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atmaya ve bilim dünyasında en ön sıralarda yer almaya devam edeceğiz” dedi. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA