İmza Törenine; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, ABD Tahıl Konseyi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Direktörü Ramy Hadj Taieb,  Ziraat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Sürmen, ABD Büyükelçiliği Ankara Tarım Uzmanı V. Kubilay Karabina, ABD Tahıl Konseyi Türkiye Danışmanı İbrahim Sırtoğlu, Su Ürünleri Derneği Başkanı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım ve proje ekibi adına Su Ürünleri Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Deniz Çoban katıldı.

Selçuk'taki ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor Selçuk'taki ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor

Uluslararası projelerin üniversiteye ve Ziraat Fakültesine güç katacağını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, protokolün taraflar için hayırlı olmasını diledi.

Ziraat Fakültesi Dekan V.  Prof. Dr. Mustafa Sürmen çalışmanın desteklenmesi için fakülte olarak her türlü konuda yardımcı olmaya hazır olduklarını belirterek protokolün hayırlı olmasını diledi.

Eylül 2024-Eylül 2025 dönemini kapsayan Mutabakat Zaptı ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan balık beslenme uzmanları, yem ve su ürünleri üreticilerinin katılacağı bir eğitim tesisi olarak Ziraat Fakültesi, Bölgesel Su Ürünleri Eğitim Merkezi haline gelecek.

Eğitim programı kapsamında yapılması planlanan balık yemi üretimini geliştirmek için yoğun ve kapsamlı eğitim programları ve uygulamalar, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Deniz Çoban ve araştırma ekibi tarafından yürütülecek. İmzalanan Mutabakat Zaptına göre çeşitli bilimsel araştırmalar ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ