Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent’in başkanlığını yaptığı toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Rektör Danışmanı ve ADÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Avcil, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kemal Ramazan Haykıran, enstitü müdürleri, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, daire başkanları ile ilgili birim yöneticileri katıldı.

Güzelçamlı Mahallesi hizmet çağını yaşamaya devam ediyor Güzelçamlı Mahallesi hizmet çağını yaşamaya devam ediyor

İş sağlığı ve güvenliğinin önemine değinen İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Birimi (İSGB) Koordinatörü Öğr. Gör. Muammer Erden, gerçekleştirdiği sunumunda, İSGB’nin faaliyetleri hakkında bilgi vererek yapılması planlanan eğitimler, sağlık gözetimleri, risk analizleri, acil durum planları ve diğer İSG faaliyetleri konusunda yöneticilerin yükümlülüklerini anlattı.  Bu sürecin herkesin ortak sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Öğr. Gör. Muammer Erden, yapılacak çalışmalarla Üniversitemizin daha güvenli hale getirilmesi için bütün çalışanların ve yöneticilerin gereken hassasiyeti göstermesini istedi.

Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerine yasal zorunluluktan ziyade çalışanların sağlık ve güvenliğini düşünerek önem verdiklerini, ilgili eğitimlerin ve acil durum tatbikatlarının belirli bir plan dâhilinde her yıl gerçekleştirileceğini belirtti. Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, ayrıca işveren vekili olarak, akademik ve idari birim yöneticilerinin hem İSG hem de kalite konularında üzerlerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmelerinin önemine vurgu yaptı.

Toplantı, öneri ve taleplerin dinlenmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ