ÖSYM'nin dünyadan izole sınav merkezi kapılarını ilk kez açtı ÖSYM'nin dünyadan izole sınav merkezi kapılarını ilk kez açtı

Söyleşiye konuşmacı olarak katılan fantastik kurgu yazarı hikâye ve masal anlatıcılığı eğitmeni Neptün Emel Kosi, “Hikâye ve masal anlatımı dinleyicinin hayal gücünü teşvik ederken, bir hikâyenin, bir masalın öğelerini ve görüntülerini ortaya çıkarmak için sözcükleri ve eylemleri kullandığımız etkileşimli bir sanattır aslında; hayat telaşı içinde kendi evrenimizde hikâyelerimizde soluklanabiliriz. Hikâyeler, birleştirir anlatmak isteneni pekiştirir. Etkili konuşma, kurgu, pazarlama ve hatta siyasi propagandada hikayenin gücünden yararlanılır. Aslında hayatın her alanında büyük bir yere sahip olan bu hikâye anlatıcılığının önemi iş dünyasında da fark edilmiş nihayetinde işte reklamcılığın İnsanlığın en eski meselelerinden biri olan Story tellingde iç içe geçmemesi düşünülemez hale gelmiş çünkü hikaye anlatıcılığı doğru kullanıldığında ve kurgulandığında markanıza ürününüze çok büyük bir değer katıyor” dedi.

Söyleşide özgün hikâyelerde imgeleme ve kişiselleştirmeye vurgu yapan Neptün Emel Kosi, “Kendini tanı, hayal gücünü ateşle hikâyeni oluştur. Hikâyelerinde; ben melek kokteyli diyorum, dopamin, endorfin, oksitosin bunları karşıya vermelisin. Sağlam hikâye kurgulayabilmek için hayal gücü gerekir” diyerek hikâye ve masal anlatma sanatının inceliklerini anlattı.

Kaynak: HABER BÜLTENİ