1992 yılında başladığı yükseköğretim çalışmalarını 32 yıldır devam ettiren ADÜ, bugün yaklaşık 50 bin öğrenci ve 6 bin personel sayısıyla Aydın'ın en büyük kamu kuruluşlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Üniversitenin son dönemde Aydın temalı çalışmaları, STK işbirlikleri ve Aydın'ın değerlerine verdiği önem ise hem vatandaşların hem de Aydınlıların takdirini topluyor. Aydın'ın özel günlerinde Yörük Ali Efe, Adnan Menderes belgeselleriyle farkındalığı arttıran ADÜ, yakın zamanda da Atatürk Kongre Merkezinin salon isimlerini değiştirerek Aydın'ın değerlerini ön plana çıkartıyor.

Koçarlı Halk Ekmek için tepkiler çığ gibi büyüyor Koçarlı Halk Ekmek için tepkiler çığ gibi büyüyor

2B637Fe6 6Abd 448A Ad98 D4E4Ecee0954

YÖRÜK ALİ EFE’NİN ADI EN BÜYÜK SALONA VERİLDİ

Meandros Salonu/Yörük Ali Efe, Magnesia Salonu/İsa Bey, Miletos Salonu ise Aydın Bey Salonu olarak senato kararıyla değişti. Kurutuluş Savaşının sembol ismi Yörük Ali Efe'nin ismi en büyük salona verilirken; Aydın'a ismini veren Aydın Bey'in ismi önceki adıyla Miletos Salonuna verildi. Magnesia Salonuna ise Aydınoğlu İsa Bey'in adı verildi. Son olarak ADÜ Atatürk Kongre Merkezi önünde bulunan Tralleis Meydanı ise yine senato kararıyla "15 Temmuz Şehitler Meydanı" olarak değişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ