Etkinliğe, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Esra Örenlili Yaylagül ve Dr. Öğr. Üyesi Özge Ece Günaydın, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik, Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Gizem Öztürk ve Fakülte Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban’ın günün anlam ve önemine değindikleri açılış konuşmaları ile devam etti. Düzenlenen resim yarışmasında birinci olan Sena Tarğıl’a ödülü, Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban tarafından takdim edildi. Etkinliğin devamında Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sündüz Özlem Altınkaya’nın piyano dinletisi ve “Ebeler Günü Mesajları” adlı kısa video gösterimi gerçekleşti.

Yumurtalık kanseri tedavisinde yeni ilaç modeli geliştirildi Yumurtalık kanseri tedavisinde yeni ilaç modeli geliştirildi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zekiye Karaçam’ın moderatörlüğünü yaptığı “Ebeler Günü Paneli”nde, Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmühan Yücel “Dünden Bugüne Ebelik” başlıklı sunumunu gerçekleştirirken, ADÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Damla Kızılca Çakaloz “ICM 2024 Teması: Ebeler Yaşamsal Bir İklim Çözümü” başlıklı sunum gerçekleştirdi.

Etkinlik, soru-cevap bölümünün ardından teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ