ESİAD’dan Başkan Çerçioğlu’na ziyaret ESİAD’dan Başkan Çerçioğlu’na ziyaret

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde basın mensuplarıyla sohbet etti. 
Göreve geldikten sonraki yapılan çalışmalardan söz eden Kent, kalite değerlendirme işine önem verdiklerini ifade ederek, “ADÜ’nün Türkiye ve dünyadaki sıralamasının yükselmesi için uğraş veriyoruz. Tabii bu kısa sürede olmuyor. Süreç istiyor” diye konuştu. 

ADÜ’yü araştırma üniversite haline getirme hedefini yineleyen Kent, “Üniversitemiz iyiye gidiyor. Eskiye göre genel bir rahatlama ve huzur ortamı var” sözlerine yer verdi. 

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ” 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaretine ilişkin sorulan soruyu da yanıtlayan Kent, “Üniversite ve belediye işbirliği konusunda, özellikle günümüzün en önemli konuları arasında yer alan depreme hazırlık konusunda biz üniversite olarak üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi. 

İlahiyat Fakültesi’nin önümüzdeki dönemde öğrenci alacağını kaydeden Kent, Mühendislik Fakültesi bünyesinde Yazılım Mühendisliği Bölümü kurmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR