AK Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından parti il merkezinde bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. 

Toplantıda konuşan İl Başkanı Gökhan Ökten ile milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen, gündemdeki konulara ilişkin mesajlar verdi. Konuşmalarda birlik ve beraberlik vurguları öne çıktı. 

Whatsapp Image 2024 06 15 At 17.54.40 (1)

Toplantıda ilk sözü alan Ökten, sevinçlerin, mutlulukların paylaştıkça çoğaldığı, üzüntülerin paylaştıkça azaldığı bir inanca mensup olduklarının altını çizerek, “23’üncü yılımızda sizlerle bir araya gelmek, sizlerle bu sevinci paylaşmak hepimizi çok mutlu ettik. AK Parti, Türkiye’nin değil, dünyanın en büyük sivil toplumu olmuş bir partidir. Sizlerle dava arkadaşı olmaktan, birlikte yol almaktan çok çok mutluyuz. İyi ki varsınız. Kurban Bayramı’na Rabbim kavuştu. İnşallah nicelerine kavuşuruz. Tabii sizlerle bu mutluluğu paylaşırken Gazze’de, Filistin’de katliama maruz kalan, şehit olan, insanlık dramı dediğimiz ama neredeyse tüm dünyanın seyirci kaldığı o dramı yaşayan kardeşlerimizi unutmak mümkün değil. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu acıların en kısa zamanda son bulmasını diliyoruz” diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 06 15 At 17.54.41

“ORTAK AKILLA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR” 

Milletvekili Özmen de “Yarın idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nı ağız tadıyla geçirmemizi Rabbimden niyaz ediyorum. Yerel seçimlerin üzerinden 2 buçuk ay geçti. Bu süre içinde hem içeride hem dışarıda çalışmalarımız devam ediyor. içeride Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı normalleşme süreciyle diyalog kapılarının açıldığı, partilerin birbirinin hasmı değil, rakibi olduğu görüşünün ağır bastığı bir dönem içinde, muhalefetiyle iktidarıyla beraber büyük ve güçlü Türkiye idealine nasıl destek verebiliriz. Ülkemizin sıkıntılarını nasıl giderebiliriz noktasında ortak akılla çalışmalar sürüyor” sözlerine yer verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Lideri Özgür Özel’in karşılıklı ziyaretlerini anımsatan Özmen, “Bundan sonraki süreç öyle ümit ediyoruz ki, Cumhur İttifakı’nın güçlendiği ve muhalefetle diyaloğun arttığı bir süreç olacak” dedi.

“GAZZE’YE 55 BİN TON YARDIM SAĞLADIK” 

Cumhurbaşkanı’nın dış temaslarında dünya lideri olduğunu gösterdiğini söyleyen Özmen, “Zalimin karşısında hakkı nasıl haykırdığını, dünyanın 5’ten büyük olduğunu tekrar tekrar hepsinin yüzüne söyledi. Yapılması gerekenlerle ilgili destek istedi. Gazze’ye bugüne kadar 55 bin ton yardım sağlayan tek devlet biziz. Allah destek olanlardan, vesile olanlardan razı olsun. 37 bini aşkın kardeşimizin maalesef soykırıma uğratıldığı dönemde Cumhurbaşkanımızdan ve Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmadı” sözleriyle Gazze’de yaşanan insanlık dramına işaret etti. 

Whatsapp Image 2024 06 15 At 17.54.41 (1)

“TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ” 

Milletvekili Sarıbaş da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen AK Parti Kızılcahamam Kampı’ndan söz ederek, şöyle konuştu: “Teşkilatımız, memleketimiz, partimiz için çok önemli kararlar alındı. Değerli adımların atıldığı bir kamp oldu. Siyasi anlamda hem içeride hem dışarıda bir mücadele veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dünya çapındaki liderliğiyle ilgili biz de üzerimize düşeni yapıyoruz. Meclis’te, bu toprakları bölmek isteyenlere izin vermedik, vermeyeceğiz. Memleketin faydası için çalışacağız. Bizimle aynı zihniyette olanlarla yol yürüyeceğiz. Topraklarımıza göz diken hiçbir topluluğa izin vermedik, vermeyeceğiz.”

Sarıbaş, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına tepki gösterdi. 

Whatsapp Image 2024 06 15 At 17.54.41 (2)

Toplantıda son sözü alan Milletvekili Savaş ise bayramın mazlum coğrafyada yaşayanların kurtuluşuna vesile olmasını dileyerek, “Kızılcahamam toplantısı çok verimli geçti. Bugüne kadar hep istişare ve ortak akla önem verdik. Toplumun her kesimiyle her konuyu istişare ettik ve ortak akılla bugünlere geldik. Parti olarak 23’üncü yaşımızı kutlayacağız. Kurulduktan kısa süre sonra iktidara gelip, kesintisiz bir şekilde iktidarda olmak, girdiği her seçimi kazanmak çok önemli. Böyle bir partinin neferi olmaktan gurur ve onur duyuyorum” şeklinde konuştu. 

Whatsapp Image 2024 06 15 At 17.54.37

AYDIN’DAKİ YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİYİZ” 

Nazilli'nin gururları Nazilli'nin gururları

Çok büyük hedef ve iddialarının olduğunu söyleyen Savaş, “Biz bir ve beraber olursak bütün engelleri aşarız. Dışarıdaki ve içerideki tehditleri bugüne kadar bertaraf ettiğimiz gibi bugünden sonra da bertaraf edeceğiz. 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini biz kazandık. Aziz milletimiz yönetimi Cumhur İttifakı’na ve Sayın Cumhurbaşkanımıza verdi. Yaklaşık 10 ay sonra yerel seçimde ise farklı bir tercihte bulundu. Aziz milletimizin kararının başımızın üzerinde yeri olduğunu her fırsatta söylüyoruz. Seçimler geride kaldı. Seçimsiz 4 yıllık dönemde milletimize hizmet etmek adına eser ve hizmet siyasetimize devam etmek adına hep birlikte var gücümüzle çalışacağız. Aydın’da yapımı devam eden yatırımların takipçisi olacağız. Yakın zamanda, Ağustos veya Eylül ayında en geç otoyolu açacağız. Şehir Hastanesi’ni de bu yılın sonunda veya Ocak ayında açacağız. Söke ve Karpuzlu hükümet konağı yatırımlarımız, spor yatırımları, sulama, tarım, eğitimle ilgili birçok yatırımız devam ediyor. İlimizin daha fazla üretmesi, daha fazla ihracat ve istihdam için, gelişen ve büyüyen Türkiye’den daha fazla pay alması için elbirliğiyle çalışmaya hazırız” görüşlerini dile getirdi.
Konuşmaların ardından Başkan Ökten ve vekiller, partililerle selamlaşarak bayramlarını kutladı. 

Bayramlaşma törenine eski milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim, Ahmet Ertürk ve Semiha Öyüş, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, önceki dönem belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 17.54.41 (3)

Muhabir: KIVANÇ UĞUR