AK Parti Aydın’da, 22 Mart’ta sona erecek 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için bugüne kadar toplamda 40 ismin başvuruda bulunduğu öğrenildi. AK Parti’den Milletvekili Aday adaylığı başvurularına ilişkin sürenin 22 Mart’a uzatılması nedeniyle teşkilat temayül yoklamasının ise 25 Mart Cumartesi günü 10.00- 16.00 saatleri arasında yapılacağı bildirildi.

Devam eden aday adaylığı başvuru sürecine rağmen şu ana kadar çoğunluğu kadın ve gençler olmak üzere 40'a yakın başvuru aldıklarını belirten AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, "2023 seçimleri büyük ve güçlü Türkiye için çok önemli. Türkiye yüzyılına damga vuracak bu seçimin ülkemize, milletimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

“ÇOĞUNLUĞU GENÇLER VE HANIMLARDAN OLUŞUYOR”

Türkiye yüzyılına damga vuracak bu seçimlerde gençlerin rolünün oldukça büyük olduğunu belirten AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, "Seçilme yaşının 18'e indirilmesi 2018'de AK Parti tarafından gerçekleştirildi. Yeni ve yenilikçi ne varsa gençlerimiz için bugüne kadar partimiz tarafında yapılan çalışmalar sonucu ortadadır. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da dediği gibi 'AK Parti' gençlerin partisidir. Gençlerimizin, vizyonlarını bizim yaşadığımız sıkıntılara maruz kalmadan hayata geçirmeleri için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini getirdik. Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görmek isteyenler 90'lı yılları bile irdelediğinde Türkiye'nin katettiği mesafeyi görüyor. Her geçen gün gençlerin ilgi ve alakasının yoğunlaştığı partimizde sadece Aydın'da şu ana kadar milletvekili aday adaylığı için müracaat eden 40'a yakın kişinin çoğunluğu gençlerden ve hanımlardan oluşuyor" ifadelerini kullandı.

SAYININ 50’NİN ÜSTÜNE ÇIKMASI BEKLENİYOR

AK Parti Aydın’da halihazırda aday adaylığı başvurusunda bulunan son isim AK Parti Aydın Milletvekili Rıza olurken, süreç dahilinde Aydın’daki aday adayı sayısının 50’nin üstüne çıkması bekleniyor. Aday adaylığı başvurusu sürecinin tamamlanmasının ardından Aydın’da 25 Mart’ta yapılması planlanan temayül yoklaması, AK Parti Genel Merkezi için liste sıralamasını belirleme adına büyük önem taşıyor.

Dr. Şenkul Söke’de temaslarda bulundu Dr. Şenkul Söke’de temaslarda bulundu

Temayülün ardından milletvekili aday adaylarının Genel Merkeze çağrılacağı öğrenilirken, aday adayı olan isimler AK Parti Genel Merkezinde, ay sonu itibariyle sözlü mülakata alınacak. Mülakatın ardından yapılacak gerekli değerlendirme sonucunda, AK Parti Aydın Milletvekili Aday listesi şekillenecek.