Bir önceki genel seçimlerde 724 bin 513 geçerli oyun kullanıldığı Aydın’da 234 bin 333 oy alarak olan 4 milletvekili çıkaran AK Parti, bu dönem umduğunu bulamadı. Geçtiğimiz dönem yüzde 32,34 oy oranıyla Aydın’daki 12 ilçede birinci parti olan AK Parti, bu dönem yaklaşık 10 bin oy kaybına uğrayarak yüzde 28,52 oy oranında kaldı. Resmi olmayan sonuçlara göre, Buharkent, Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar, Köşk, Koçarlı, Karpuzlu ve İncirliova’da birinci parti olan AK Parti, bir önceki seçimde birinci olduğu dört ilçedeyse ikinci parti oldu.

Sınıfta doğum yapan kedi ile yavrularına öğretmen ve öğrencileri sahip çıktı Sınıfta doğum yapan kedi ile yavrularına öğretmen ve öğrencileri sahip çıktı

KUYUCAK İLE KARACASU SÜRPRİZİ

Geçtiğimiz dönem 4. Sıra Milletvekili Adayı Rıza Posacı’nın milletvekili seçilmesiyle büyük sükse yakalayan AK Parti’nin bu dönem il genelinde aldığı sonuç, yaklaşan yerel seçimler öncesinde çarpıcı bir veri olarak akıllarda yer etti. Halihazırda Cumhur İttifakı belediye başkanlarının yerel seçimleri kazandığı Kuyucak ile Karacasu’da da CHP’nin birinci parti seçilmesi, bu iki ilçedeki seçmen eğilimlerinin sorgulanmasına da yol açtı. (MURAT TAN)

parlamento 1