Türkiye seçim sath-ı mailine girerken partilerin aday adayları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Tarih netleşmemekle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs tarihini telaffuz etmesi seçimin bu tarihte yapılacağı kanaatini güçlendirdi. Seçime dört aydan az bir süre kala partilerin aday adayları da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından Ak Parti’nin bir diğer aday adayı da kendini gösterdi.

Sezgin: Aydın’da JES sayısıyla deprem sayısı paralel artıyor Sezgin: Aydın’da JES sayısıyla deprem sayısı paralel artıyor


“ADAY ADAYLIĞI DÜŞÜNÜYORUM”


AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak katıldığı bir canlı yayında 2023 genel seçimleri için aday adaylığı düşündüğünü açıkladı. Abak açıklamasında “Siyaset elbette bir hedef için yapılır. Öncelikle davaya inanan disiplin, parti programı ve Genel Merkez İl Teşkilat Başkanlığı şeklinde çalışan teşkilatlarız. Sayın Cumhurbaşkanımız il başkanları nezdinde aday adaylığı düşünenlere istifa için izin verdi. Sizler aracılığı ile buradan duyurmuş olmak isterim. 2023 seçimleri için tabii ki bende aday adaylığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.