İzmir'in Foça ilçesinde orman yangını çıktı İzmir'in Foça ilçesinde orman yangını çıktı

Eski Ağrı Belediye Başkanı AK Parti’li Savcı Sayan, bir hipermarket zincirinin Ağrı ve Aydın şubelerindeki et fiyatları arasında yüzde 50 fark olduğunu belirterek, duruma tepki gösterdi. “Fırsatçıları lanetliyorum” diyen Sayan, hükümeti denetime davet etti. 

“HÜKÜMETE YAPILAN KUMPAS” 

Sosyal medya hesabından, “Fırsatçılar en büyük teröristtir. Et fiyatlarındaki oyunu bozarsak gerisi çorap söküğü gibi gelir” başlıklı bir mesaj paylaşan Sayan, “Et fiyatlarında büyük bir tutarsızlık ve büyük bir oyun var. Herkes kendi kafasına göre bir fiyat uyduruyor. Dün söyledim bugün tekrar ediyorum.  Bu bilerek, planlanarak ekonomi üzerinden hükümete yapılan bir kumpastır. Ekonomi üzerinden hükümeti zora sokma planıdır. Bu konuda iddialıyım. İtirazı olan varsa istediği yerde kendisiyle bu konuyu konuşurum” sözlerine yer verdi. 

“FİYATLAR NİYE BU KADAR UÇUK?” 

Bir hipermarketin Ağrı’daki şubesi ile Aydın’daki şubesi arasında aynı etlerin satış fiyatının yüzde 50 farklı olduğunu kaydeden Sayan, “İzaha muhtaç bir durum… Ağrı ve Aydın arasındaki fiyatın bu kadar uçuk olmasının sebebi nedir? Ayrıca bugün itibari ile Ağrı’da et fiyatlarını da arkadaşlar çekip bana gönderdiler. Sizlere arz ediyorum. Hükümeti denetime davet ederken, fırsatçıları da lanetliyorum…” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR