CHP tarafından, AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın Atatürk Kent Meydanı’nı manzaraları parti il merkezine Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın fotoğraflarının bulunduğu pankart asıldı.

Üzerinde “Kaybettiğin her an, her yıl, her kuruş, her gülüş sana geri dönecek” ifadesinin yer aldığı pankart, iki parti arasında gerilime neden oldu.

“PANKART GERÇEĞİ DEĞİŞTİRMEYECEK”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, şu görüşleri kaydetti:

“Maalesef ortamı germeye böyle bir sorun çıkarmaya yönelik bir hareket silsilesi başladı. Sabah da bizim binanın yan tarafına CHP pankartı asılmış. İhtiyaçları varsa, biz binanın ön tarafını da verelim kendilerine. Eğer seçimde pankartla kazanabileceklerini, seçimin seyrini böyle değiştirebileceklerini düşünüyorlarsa hiç problem değil. Biz rahatsız olmuş değiliz. Tam tersi bizi motive, mutlu ediyor. Demek ki bizim binamıza kadar ihtiyaçları var. Tabi bu pankart gerçeği değiştirmeyecek. 14 Mayıs akşamında seçmenin iradesi, Cumhurbaşkanımızın devam kararını ve Aydın’da AK Parti’nin birinci parti olarak sandıklardan çıkmasını kesinlikle değiştirmeyecek. Biz bunu uygun davranış şekli olarak görmüyoruz. Ben CHP’de siyaset yapmış birinin üzerine gidip pankart asmaya çalışabilirim. Ama bu uğraş ne bana kazandırır, ne AK Parti’ye ne de CHP’ye kazandırır. Tabi bundan medet umanlar, bundan oy devşirmeye çalışabileceğini düşünen arkadaşlara da hayırlı işler diliyorum.”

MESELE, SEÇİM KURULU’NA TAŞINDI

Öte yandan, iki parti arasındaki pankart geriliminin Seçim Kurulu’na taşındığı, pankartın kaldırılıp kaldırılmayacağına kurulun karar vereceği öğrenildi. (KIVANÇ UĞUR) 

CHP’li vekilden ittifak ortaklarına sert sözler CHP’li vekilden ittifak ortaklarına sert sözler

IMG_1211