Aydın’da il genelinde jandarmanın yaptığı çalışmalarda hakkında arama kararı bulunan 37 kişi yakalandı. Çeşitli suçlardan değişik yıllar arasında tutuklama kararı bulunan 37 kişi işlemlerinin ardından ceza infaz kurumlarına gönderildi.

Yasa dışı yollarla sınırı geçmeye çalışan 3'ü FETÖ mensubu 5 kişi yakalandı Yasa dışı yollarla sınırı geçmeye çalışan 3'ü FETÖ mensubu 5 kişi yakalandı

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından 04-05 Nisan 2024 tarihinde aranan şahıslara yönelik eş zamanlı yapılan operasyonlarda 37 şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şahıslardan: 0-2 yıla kadar hapis cezası ile aranmakta olan 8 şahıs, 2-5 yıla kadar hapis cezası ile aranmakta olan 6 şahıs, 5-10 yıla kadar hapis cezası ile aranmakta olan 6 şahıs, Bu yakalanan şahıslar arasında; Uyuşturucu suçundan 9 şahıs, Hırsızlık suçundan 4 şahıs, Yaralama suçundan 3 şahıs, Dolandırıcılık suçundan 1 şahıs, Diğer suçlardan aranan 3 şahıs, İfadeye yönelik aranan 17 şahıs bulunmaktadır. 20 şüpheli adli işlemlerinin ardından Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ