Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem

Aydın Barosu Başkan Yardımcısı Utku Devrim Barış Arslan, Ekim’de yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

Arslan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kuruluşundan bu yana yüzüncü yılını tamamlayan Aydın Baromuzun 08.10.2022 tarihinde yapılan Genel Kurulu ve sonrasında yapılan seçimler sonucunda meslektaşlarımın teveccühleri ile Aydın Barosu Yönetim Kurulu’na seçildim ve Baromuzun yüzüncü yılında Aydın Barosu Başkan Yardımcısı olarak görev yapma onuruna eriştim. Genel Kurulumuzun şahsıma vermiş olduğu görevi bugüne kadar layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Mesleğimizin, meslektaşlarımızın içerisinde bulunduğu sorunları bilen, birebir yaşayan bir meslektaşınız olarak Aydın Barosu Yönetim Kurulu’nda görev yaptığım bu süreç içerisinde sorunun bir parçası değil, çözüm arayan, çözüm odaklı bir anlayış sergilemeye çalıştığımı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“TAKDİR GENEL KURULUMUZUN”

Arslan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Meslektaşlarımızın kolluk birimlerinde, cumhuriyet savcılıklarında, mahkemelerde ve kamu kurum ve kuruluşlarında karşılaştığı sorunların, ekonomik olarak yaşadıkları sıkıntıların bilincinde bir meslektaşınız olarak hiçbir sorunun çözümsüz olmadığını, kararlı ve çözüm odaklı yaklaşıldığında tüm sorunların çözülebileceğini özellikle belirtmek isterim. Bu noktada dayanışma içerisinde, meslektaşlarımız ile her zaman iletişim içerisinde olunduğu takdirde birlikte yöneteceğiz, birlikte çözeceğiz anlayışı ile Aydın Barosu kurumsal kimliğimizin gücü ile tüm sorunlarımızı çözebileceğimize inanıyorum. ‘Hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranacağıma namusum ve vicdanım üzerine ant içerim’ diyerek 28.08.1998 tarihinde başladığım ve her zaman onur duyarak sürdürdüğüm ve sürdüreceğim mesleğimde, mesleğimizin, meslektaşlarımızın karşılaştığı, yaşadığı sıkıntıların çözümünde daha etkin bir görev üstlenebilmek, hayata geçirmek istediğim projelerim ile meslektaşlarımıza daha iyi çalışma koşulları ortaya koyabilmek, meslektaşlarımın haklarını her zaman ve sonuna kadar savunabilmek amacı ile üstünlerin hukukuna değil, hukukun üstünlüğüne olan inancımla 2024 senesi Ekim ayında yapılacak olan Seçimli Olağan Genel Kurulumuzda Aydın Baro Başkanlığına adayım. Takdir Genel Kurulumuzun ve meslektaşlarımızındır. Meslektaşlarımın desteğini bekler, saygılar sunarım.” 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR