İl genelinde 480 üyesi bulunan Aydın Diş Hekimleri Odası’nın tarihinde ilk kez kadın başkanı oldu. 33 yıldan beri serbest diş hekimi olarak çalışan ve odanın çeşitli organlarında görev alan Serpil Çakır Kocaevli, oda başkanlığı görevine seçildi. 

Yeni Kıroba’nın sorularını yanıtlayan Kocaevli, “1991 yılında Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdim. 33 yıllık diş hekimiyim. 25 yıldır da Aydın Diş Hekimleri Odası’nın çeşitli organlarında görev aldım. 8 sene önce yönetim kuruluna girdim. 4 sene genel sekreterlik yaptım. Bu sene nisan ayında da başkanlığa geldim. Aydın Diş Hekimleri Odası’nın ilk kadın başkanı seçildim” dedi. 

Nazilli’de makam aracı skandalı Nazilli’de makam aracı skandalı

Whatsapp Image 2024 07 05 At 15.27.11

“YOL GÖSTERİCİ OLACAĞIZ” 

Yönetim olarak hedefledikleri çalışmalardan söz eden Kocaevli, şunları söyledi: “Öncelikli hedefimiz hem kamuda hem serbest çalışan diş hekimlerinin haklarını geliştirmek. Bunun yanı sıra bilimsel seminerler, toplantılar düzenlemek. Sorunlarımızı medyada, kamuoyunda daha görünür kılıp bunlara çözüm yolları geliştirebilmek. Birçok şeyin çözüm yolu kanunlarla düzenlenmiş. Buna direkt olarak müdahil olmamız mümkün olmasa da çözüm için yol gösterici olmamız önemli. Bunu da kendi ürettiğimiz projelerle, Türk Diş Hekimleri Birliği aracılığıyla gerçekleştirip, çözüm yolları arıyoruz.”

İl genelinde 480 üyelerinin olduğunu dile getiren Kocaevli, bilimsel çalışmaların yanı sıra kültürel, sosyal ve sanatsal etkinliklere de ağırlık vermeyi planladıklarını sözlerine ekledi. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR