Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’a yapılan ziyarette, Aydın heyeti önemli konuları masaya yatırdı. Toplantıda, Aydın’ın ticari ve sanayi alanındaki öncelikli ihtiyaçları detaylı bir şekilde ele alındı. Söke Organize Sanayi Bölgesi'nin genişleme planları ve yapılacak geliştirmeler de ziyaretin önemli maddeleri arasında yer aldı. 

Ziyarette Bakan Kacır’ın destekleriyle, Aydın’ın sanayi ve ticaret potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için çalışmaların hız kesmeden devam edeceği vurgulandı. Bu bağlamda, Aydın’ın kalkınması adına atılan her adımın büyük bir önem taşıdığı belirtildi. 

Aydın Valiliği uyardı! Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkıyor Aydın Valiliği uyardı! Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkıyor

Aydın’ın ekonomik ve ticari yapısının güçlendirilmesine yönelik gerçekleşen ziyarete, AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş, Ömer Özmen, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Meclis Başkanı Coşkun Cerit, Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Ülgen, Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Sakalar, Meclis Başkanı Veysel Kara ve Söke OSB Müdürü Erkin Çoban katılım sağladı. 

Ziyaretin sonunda, Aydın’ın ekonomik gelişimine katkı sağlayacak projeler üzerinde çalışmaların hız kesmeden devam edeceği ve bu projelerin hayata geçirilmesi için tüm paydaşların birlikte hareket edeceği ifade edildi.

Öte yandan Aydınlı heyet, Bakan Kacır’a körüklü çizme, poşu ve işlemeli çini tabak hediyesinde bulundu. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA