Bir hafta süren proje kapsamında ışık kirliliği ile ilgili çeşitli aktivitelerin yanında Aydın ilini ve Türk kültürünü tanıtan geziler gerçekleştirildi.

Pazartesi günü açılış töreni, tanışma ve tartışma etkinlikleri ile başlayan proje Dark Sky Heritage, Light Pollution and Astronomy, International Dark Sky Parks konularında öğrenciler tarafından yapılan sunumlarla devam etti. Ayrıca ‘change.org’ adlı sitede kampanya oluşturuldu ve E-Twinning çalışması yapıldı.

İkinci gün Denizli’de bulunan Planeterium ziyaret edildi. Aynı zamanda UNESCO tarafından dünya miras listesinde bulunan ve koruma altına alınmış olan Pamukkale’de eğlenceli zamanlar geçirildi.

Projenin üçüncü günü olan Çarşamba günü Ege Üniversitesi Astronomi bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orkun Özdarcan tarafından ışık kirliliği ile ilgili seminer gerçekleştirildi. Seminer sonrasında ise öğrenciler tarafından E-Kitap çalışmaları yapıldı.

Perşembe günü Meryem Ana, Efes ve Şirince’de kültürel zenginlikler tanıtıldı.

YÖK'ün "Araştırma Üniversiteleri Performans Sıralaması" açıklandı YÖK'ün "Araştırma Üniversiteleri Performans Sıralaması" açıklandı

Projenin son günü olan cuma gününde tüm hafta boyunca yapılan çalışmaların düzenlenmesinin ardından sertifika töreni ile projenin Aydın ayağı son buldu. (HABER MERKEZİ)