İl Müftülüğü Ömer Kocaoğul salonunda düzenlenen iftar programında gençlere hitap eden İl Müftüsü Hasan Güneş, Ramazan Ayı'nın önemine vurgu yaparak, gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Güneş, "Ramazan ayı Kur'an ayı, rahmet ve paylaşma ayıdır" diyerek, manevi değerlerin önemine dikkat çekti.

Kuşadası’nda sivrisinek ve haşerelere karşı düzenli ilaçlama Kuşadası’nda sivrisinek ve haşerelere karşı düzenli ilaçlama

Gençlere önerilerde bulunan İl Müftüsü Güneş, inanç, medeniyet, kültür ve tarih bilgisini önemseyerek, bu değerleri yaşam tarzlarına yansıtmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca gençlerin ailelerine karşı sorumluluklarını da hatırlatan Güneş, onların geleceğin umudu olduğunu vurguladı.

Programda emeği geçenlere teşekkür eden İl Müftüsü Hasan Güneş, katılımcılara başarılar dileyerek, Ramazan'ın bereketini ve iftarın huzurunu yaşamalarını temenni etti.

İftar programına, İl Müftü Yardımcıları Melek Sevindi ve Yusuf Dönertaş, Efeler İlçe Müftüsü Mehmet Yorulmaz, Köşk İlçe Müftüsü Nuri İlkatmış ve öğrenciler katıldı. Gençler, iftarın ardından Külliye Camiinde teravih namazını kıldıktan sonra bir araya gelerek hasbihal ettiler.

Bu özel etkinlik, gençlerin manevi atmosferde buluşarak birlikte olma ve paylaşma fırsatı yakaladığı anlamlı bir iftar programı olarak kayıtlara geçti.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA