Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü unutulmaya yüz tutan gelenekleri yaşatmak için düzenlediği etkinlikte, Cuma namazı sonrası cami avlusunda kar helvası ve bal şerbeti dağıttı. 

I M G 9488

UNUTULAN GELENKLER CANLANIYOR 

Aydın Vakıflar Bölge Müdürü Yusuf Dural, bu tür etkinliklerin, unutulmaya yüz tutmuş geleneklerin hatırlatılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından önemli olduğunu vurguladı. Dural, "Peygamber Efendimizin sünneti olan bal şerbeti ve Bozdoğan’dan getirdiğimiz kar helvası ikramıyla, hem dini hem de kültürel mirası canlı tutmak istedik" dedi.

Aydın Valiliği uyardı! Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkıyor Aydın Valiliği uyardı! Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkıyor

I M G 9496 

Aydın’ın sıcak yaz günlerinde, Efeler Bey Camii'nde düzenlenen etkinlik, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Cuma namazı sonrası cami avlusunda toplanan vatandaşlar, kar helvası ve bal şerbeti ikramlarıyla serinledi.  

Whatsapp Image 2024 06 14 At 14.41.12

Etkinliğe, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali Naci Aldemir, AK Parti Efeler ilçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu, Aydın Vakıflar Bölge Müdür Yardımcısı Volkan Çelik katıldı. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA